Tren garında 40 kilo eroinle yakalandılar

  • Giriş : 23.04.2007 / 00:00:00

Sirkeci Tren Garı'nda yapılan bir operasyonda 40 kilo 832 gram eroin ele geçirildi. Olayla ilgili yabancı uyruklu 3 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sirkeci Tren Garı'nda yapılan bir operasyonda 40 kilo 832 gram eroin ele geçirildi. Olayla ilgili yabancı uyruklu 3 kişi yakalandı.
İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü Selahattin Aldemir, yaptığı açıklamada, kaçakçılık istihbarat ve narkotik ekiplerinin, Devlet Demir Yolları güvenlik görevlilerinin bir ihbar üzerine Sirkeci Garı'nda 2 yolcunun eşyası üzerinde arama yaptığını ve 40 kilo 832 gram eroin ele geçirdiğini bildirdi.
Olayla ilgili 3 kişinin gözaltına alındığını kaydeden Aldemir, ele geçirilen eroinin piyasa değerinin yaklaşık 2 milyon 41 bin YTL olduğunu belirtti. Aldemir, ”Burada, gerek Kaçakçılık İstihbarat Narkotik Gümrük Muhafaza ekiplerimizin yapmış olduğu operasyon, gerekse Devlet Demir Yolları güvenlik görevlilerinin hassasiyetinin takdire şayan olduğu aşikardır” dedi.
Selahattin Aldemir, gazetecilerin soruları üzerine, gözaltına alınan kişilere ilişkin soruşturmanın sürdüğünü ve kurye olduklarının düşünüldüğünü dile getirdi.
Bulgaristan uyruklu 1'i kadın 2 kişinin yolcu olduğunu dile getiren Aldemir, ayrıca durumundan şüphelenilen aynı ülke vatandaşı tren görevlisinin de gözaltına alındığını ifade etti.
Aldemir, uyuşturucunun yurt dışına sefer yapan bir tren vagonunda ele geçirildiğini kaydetti.

-DİĞER OPERASYONLAR-

Aldemir ayrıca, 2 gün önce Sabiha Gökçen Havaalanı'nda 2 Mısır uyruklu ve 1 Bulgaristan uyruklu yolcunun eşyası üzerinde yapılan aramada da, 5 bin 62 adet viagra türü uyarıcı hap ile 65 paket nargile tütünü ele geçirildiğini bildirdi.
Bu olayla ilgili olarak da 3 kişinin gözaltına alındığını kaydeden Aldemir, ele geçen maddelerin piyasa değerinin yaklaşık 100 bin YTL olduğunu söyledi.
2006 yılında piyasa değeri toplam 38 milyon 527 bin YTL olan 803 kilogram eroin, 4 bin adet ecstasy ve 100 kilogram Afyon sakızı ele geçirildiğini dile getiren Aldemir, bu yılın 4 ayında yaptıkları operasyonlarda ise piyasa değeri 34 milyon 208 bin YTL'yi bulan 597 kilogram eroin ve 151 kilogram Afyon sakızı yakaladıklarını vurguladı. Aldemir, “Gerek uyuşturucuyla, gerekse her türlü kaçakçılıkla gümrük muhafaza ekiplerinin mücadelesi devam etmektedir” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious