Tribüne işkence gibi anonslar!

Tribüne işkence gibi anonslar!.11720
  • Giriş : 22.11.2007 / 09:30:00
  • Güncelleme : 22.11.2007 / 09:40:46

FATİH Hoca, "Bana seyirci değil, taraftar lazım" demişti. Ali Sami Yen’de bu taraftarı buldu. Ama o taraftar tribünde bir kişiydi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erman Toroğlu yazdı..

Eline mikrofonu almış, "Haydi beyler bağırın" diye bağırıyordu. Ondan sonra da yine kendisi bağırıyordu, "Milli Takım oley.. Milli Takım oley.."

Merak ediyorum Türkiye Ligi’ndeki herhangi bir maçta, herhangi statta bu tezahürat yapılsa o kulübe ceza verirler mi? Kesinlikle verirler. Böyle bir tarz Avrupa’nın ileri gitmiş hangi ülkesinde var? ben hiç duymadım. Çok iptidai..

Peki oynadığımız Futbol nasıl? O da aynen böyle, yani iptidai.

Çıkarsın sahaya, sağdan soldan bindirmeler yaparsın, goller kaçırırsın, Bosna Hersek seni yener, kimse de bir şey diyemez. Ama maalesef biz böyle Futbol oynuyoruz ve sonunda da bu gruptan ite kaka çıkıp finallere gidiyoruz. Şunu diyebilirsiniz, "Hedefe ulaştık, daha ne istiyorsun?" Eğer Sizler memnunsanız, bize laf söylemek düşmez.

90 dakika boyunca Bosna takımı üzerinde baskı kuramadık. Hep şahsi, biraz Emre, biraz Nihat, biraz Hamit. Yani hep Avrupa’da oynayanlar. Yerlilerden tık yok. Semih ile Arda hiç yok. Hakeme bakıyoruz, zorlanmıyor bile. Onun için fındık fıstık maçı.

İşkence çektim

Ali Sami Yen Stadı’nda basın tribünündeyim. Maçı izlerken işkence mi çekiyorum, maç mı izliyorum belli değil. Bu stat bu kadar, ama elinde imkan varken Futbol Federasyonu bu stadı tercih ediyor. Dün gece ne stattan bir şey anladım, ne de futboldan. Bir tek netice güzeldi.

Bir kısım Futbol adamı, "Hatice’yi boşver, sen neticeye bak" derler. Biz de dün gece Hatice’ye hiç bakmadık, bakamadık. Belki de kabiliyetimiz yetmedi. Belki de futbolcularımızı bize fazla pompaladılar.

Bosna Hersek, çok fazla enerji sarfetmeden, çok sert oynamadan, hiç pislik yapmadan son derece centilmence, tertemiz mücadele ettti. Her pozisyonda bizim futbolcuları ellerinden tutup kaldırdılar. Yani kimse onları verdikleri mücadeleden dolayı suçlayamaz.

Helali hoş olsun

Bu sabahtan itibaren, "Vatan, Millet, Cumhuriyet" edebiyatı başlayacak. Futbolcularımıza servetler vereceğiz. Teknik adamlarımıza servetler vereceğiz. Helali hoş olsun. Ama bu kadar paranın olduğu yerde kimse de vatan, millet edebiyatı yapmasın.

NOT: Yıllarca başbakanlarımız ağladı, federasyon başkanları, teknik direktörler ağladı. Niye ağlarlar anlayamam. Ben hiç İngiltere ya da Almanya Futbol Federasoynu Başkanı’nı, "Dünya Şampiyonu" olduklarında bile ağlarken görmedim. İşte biz buyuz. Duygusal mıyız, yoksa ...(!)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious