Trilyonluk 'iç çamaşırı' operasyonu

  • Giriş : 08.10.2006 / 00:00:00

İstanbul'da Mali Şuçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Bağcılar'da ilginç bir operasyona imza attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mali polisin TIR'dan kamyonlara yükleme yapan şahısları kontrolü sonucu ortaya çıkartılan kaçakçılık olayında, çamaşırların belgelerde plastik elbise aksesuarı olarak gösterildiği belirlendi.
Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Bahçelievler'de 2 TIR'dan kamyonlara yükleme yapan bazı şahıslardan şüphelendi. Şüphe üzerine TIR sürücülerini kontrol eden polis, taşıdıkları malın ne olduğunu sordu. Tırlardan indirilen kolileri açarak inceleyen polis, içlerinde iç çamaşırı olduğunu gördü. Malların kendilerine sunulan belgelerde plastik elbise aksesuarı olarak gösterildiğini gören polis, TIR ve kamyon sürücülerini gözaltına aldı.

Belgelerde malların Malezya'dan getirildiği ve Ambarlı Gümrüğü'nde yurda giriş yaptığı belirtilirken, polis iç çamaşırlarının Çin malı olduğunu belirledi. TIR sürücülerinin ifadeleri doğrultusunda Bağcılar'da malların nakledileceği depoya da baskın düzenlenirken, burada TIR'larda ele geçirilen mallarla birlikte toplam 753 bin 32 adet iç çamaşırı ele geçirildi. Yakalanan iç çamaşırlarının piyasa değerinin yaklaşık 1 milyon YTL olduğu sanılıyor. Operasyonda kamyon ve TIR sürücüsü 9 kişi gözaltına alınırken, şahıslar adli makamlara sevkedildi.

Mali polis tarafından 2 TIR, dorse ve konteynırlara da el konulurken, iç çamaşırı vergiye ve beyana tabi olduğu için malların plastik elbise aksesuarı olarak gösterildiği öğrenildi. Bu arada polis iç çamaşırlarının gerçek sahibi veya sahiplerine ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious