TRT 15 milyon YTL'lik tadilata giriyor

TRT 15 milyon YTL'lik  tadilata giriyor.6898
  • Giriş : 11.10.2008 / 08:59:00

Tepebaşı'ndaki TRT Stüdyoları, yeni yılda Spor A.Ş.'nin Edirnekapı'daki genel müdürlük binasına taşınacak. Tadilat için yaklaşık 15 milyon YTL harcanacak. Taşınma, yaklaşık 6 ila 8 ay kadar sürecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Taşınmak için Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın araya girmesiyle ikna olan TRT, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı Spor A.Ş.'nin Edirnekapı'daki genel müdürlük binasını uygun buldu. Sağlanan anlaşmayla Tepebaşı'nda 14 bin metrekarelik alana inşa edilmesi düşünülen ve 3 yıldır arazinin boşaltılmasını bekleyen "Suna Kıraç Kültür Merkezi" projesinin önündeki engel ortadan kalktı. Buna göre, TRT, binadaki incelemelere hız verdi. Kendi bünyesinde bulunan mimari işler birimindeki uzmanlara plan çizdirmeye başladı. TRT yetkililerinden edinilen bilgiye göre, söz konusu binada tadilat ve ek hizmet binaları yapılacak. Yıkım ve yapım çalışmalarıyla yeni stüdyolar oluşturulacak. Tadilat için yaklaşık 15 milyon YTL harcanacak. Taşınma, yaklaşık 6 ila 8 ay kadar sürecek.

SUNA KIRAÇ'IN ADI VERİLECEK

Böylece 2009'un ilk yarısında Tepebaşı'ndaki dev kompleksin hayata geçmesi için alanla ilgili sorun ortadan kalkmış olacak. Daha sonra İBB, proje için şartlı ihaleye çıkacak. İhaleyi Suna - İnanç Kıraç Vakfı'nın kazanması halinde "Suna'nın isminin İstanbul'da yaşatılmasını istiyorum" diyen İnan Kıraç'ın "Suna Kıraç Kültür Merkezi" hayali için de ilk adım atılmış olacak.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*