TRT 4 yeni radyo kanalı daha açıyor

TRT 4 yeni radyo kanalı daha açıyor.12044
  • Giriş : 01.07.2009 / 22:24:00

TRT; Ankara Radyosu, TRT Nağme, TRT Türkü ve TRT Avrupa FM olmak üzere 4 yeni radyo kanalı daha yayın hayatına başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, kokteylde en çok hangi radyo kanalını dinleyeceğinin sorulması üzerine, "Hepsini dinleyeceğim. TRT dinlemek ayrıcalık." yanıtını verdi. Yaptığı konuşmada ise TRT'nin büyük bir hamle içinde olduğunu belirterek, "TRT kamu yayıncılığını en güzel biçimde yapmak için çalışıyor. TRT'nin çok başarılı olduğunu söyleyebilirim." dedi.

Kendisini de radyo çağı çocuklarından olduğunu kaydeden Arınç; televizyon ve internetin çıkması ile birlikte radyonun da bir kenara bırakıldığını söyledi. TRT'nin radyo yayıncılığını her zaman önemsediğini kaydeden Arınç, "TRT teknolojiye de yatırım yaparak, radyo yayıncılığında da özelin hep bir adım ilerisinde yer aldı." dedi.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ise, radyonun hep ihmal edildiğini ancak popülerliğini yitirmiş gibi olsa da, cep telefonlarında bile yer alan bir sistem haline geldiğini aktardı. Yeni radyo kanallarının TRT'ye herhangi bir maliyet de getirmediğinin altını çizen Şahin, "Sıfır maliyette yük getiriyorlar." şeklinde konuştu.

Ankara şehir merkezinde saat 07:00 ile gece yarısına kadar yayın yapacak olan Ankara Radyosu'nda şehir yaşamı her yönleriyle konuşuluyor. TRT Nağme'de, 24 saat kesintisiz Türk Sanat Müziği yayınına yer veriliyor. Türkü yayını yapılan TRT Türkü radyosunda; Muzaffer Sarısözen'den günümüze ulaşan Yurttan Seslerin kayıtları, Mahalli Sanatçıların sesleri ve günümüz türküleri dinlenebiliyor. Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşları için ise TRT Avrupa FM yayın hayatına başlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*