TRT muhabirlerine gözaltı

TRT muhabirlerine gözaltı.20061
  • Giriş : 17.06.2017 / 14:03:00
  • Güncelleme : 17.06.2017 / 14:27:50

TRT World muhabirleri Suudi Arabistan'da gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Körfez ülkelerinin Katar'a uygulanan ambargo ile ilgili görüşmeler gerekleştirmek üzere Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Suudi Arabistan ziyaretini izleyen TRT World muhabirleri Arabistan'da gözaltına alındı.

Ziyareti izleyen TRT World’ün Pakistan vatandaşı olan muhabiri Hasan Abdullah ile kameraman Nihat Yayman, Mekke’de otellerinde gözaltına alındı.

Çavuşoğlu’nun ziyaretini izlemek için özel vizeyle Mekke’ye giden muhabir ve kameraman 10 saat gözaltında tutuldu. İki TRT World çalışanı Çavuşoğlu’nun durumu Suudi Arabistan Kralı Abdulaziz’e bildirmesi üzerine serbest bırakıldı.Çavuşoğlu’nun Suudi Arabistan gezisinde şok gelişme

TRT Wold’ün Pakistanlı muhabiri, serbest bırakılmalarında kendilerine yardımcı olan başta Bakan Çavuşoğlu olmak üzere Türkiye’nin Riyad Büyükelçiliği ile Cidde Başkonsolosluğu mensuplarına teşekkür etti.

KATAR’I SORMUŞLAR

Serbest bırakıldıktan sonra şu anda Türkiye’ye dönmek için havaalanında olduklarını belirten muhabir Hasan Abdullah, sorgulamaları sırasında kendilerine  Katar’la ilgili birçok şey sorulduğunu söyledi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*