TRT müzikseverlere yeni kanal açıyor

TRT müzikseverlere yeni kanal açıyor.18147
  • Giriş : 13.05.2009 / 12:34:00

TRT'nin, ''klip değil müzik kanalı'' iddiasıyla yayın hayatına başlayacak olan yeni kanalı ''TRT Müzik'', Haziran ayanda yayın hayatına başlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, kanalda ''Prime Time''da Türk halk ve Türk sanat müziği çalınacak. Bu kararda, TRT 4'ün çocuklara tahsis edilmesiyle kanallarını yitiren Türk halk ve sanat müziği müdavimlerinin, kuruma yoğun ''baskı'' yapmasının etkili olduğu belirtildi.

Yine de pop, rock, hip hop, tasavvuf ile yabancı müziklerin de yayınlanacağı kanal, eski radyo günleri tadında yeni programlar, canlı yayınlar, konuklar, fasıllar, klip kuşakları, sinema programları, müzik haberleri ve müzik belgeselleriyle zengin bir çeşitleme sunacak.

''DJ'' sistemiyle şarkı sunulması yönteminin fazla uygulanmayacağı kanal, uydu ve kablodan yayın yapacak. TRT Çocuk da saat 21.00'dan sonra bu kanala bağlanacak.

TRT yetkilileri, kanalın, ''diğer müzik kanallarından farklı olarak klip odaklı değil, tam bir müzik kanalı şeklinde olacağı'' belirterek, kanalda haberden eğlenceye, belgeselden canlı yayınlara, müziğe dair her şeyin olacağını, dinleyiciyle var olan kanallardan farklı bir alternatif sunulacağını ifade etti.
Bunun yanında, TRT'nin kadrosunda bulunan 425 sanatçı da yeni kanalda kendine yer bulacak, burada programlar yaparak veya dinleti sunarak halkla buluşacak. Ancak popüler radyo kanallarındaki bazı sunucularla da TRT Müzik'te program yapmaları için görüşüldüğü öğrenildi.

Merkezi İstanbul olacak kanal için yeni personel alımına gidilmediği, İstanbul'daki mevcut kadronun değerlendirildiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*