TRT personeline izin çıktı

TRT personeline izin çıktı.6898
  • Giriş : 22.05.2008 / 13:12:00

TRT Personel Yönetmeliği'nde yapılan değişikliğe göre, kurum personeli, yazılı eser, ses albümleri ve video kliplerini, ''kurumu bağlamamak ve istihdam niteliğinde olmamak'' şartıyla diğer basın kuruluşlarında tanıtabilecek ve röportaj verebilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TRT Kurumu Personel Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile TRT Kurumu Personelinin Konser, Festival ve Benzeri Sanat Faaliyetlerinde Görevlendirilme Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair YÖnetmelik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Yönetmelik uyarınca, kurumun müzik yayınları amaç ve politikasıyla yayın ilkelerine uygun olmak şartıyla mesleklerin icra edilmesi kapsamında plak, kaset, CD ve benzeri ses albümü ile video klip çalışmaları yapmak ve yayınlamak için Genel Müdür'ün yanı sıra yetkili makamın da onayı gerekecek.

TRT personeli, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde meydana getirdiği roman, makale, fıkra, resim, karikatür ve benzeri eserlerini kitap, dergi ve gazetelerde yayımlamak, sergilemek ve çıkardıkları ses albümleri veya video kliplerini TRT'yi bağlamamak ve istihdam niteliğinde olmamak kaydıyla medya kuruluşlarında tanıtabilecek ve röportaj verebilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious