TRT Radyo oyunu yarışması düzenliyor

TRT Radyo oyunu yarışması düzenliyor.12291
  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) "Radyo Tiyatrosu", "Arkası Yarın" ve "Çocuk Bahçesi" dallarında "Radyo Oyunu Yarışması" düzenliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yarışmaya katılacak olanların, oyunlarını çift aralıklı, temiz ve rahat okunabilir şekilde yazıp, daktilo ile 6 nüsha, bilgisayar ile yazılmışsa 5 nüsha metin halinde, bir adet oyunun yüklendiği bilgisayar disketi veya CD si ile birlikte 31 Ekim 2006 Salı günü saat 17:00' ye kadar TRT Ankara Radyosu Müdürlüğü Atatürk Bulvarı NO: 39, 06100 Sıhhiye / Ankara adresine iadeli taahhütlü posta ile göndermeleri veya elden makbuz karşılığı teslim etmeleri gerekiyor.

Erzurum TRT kurumundan yapılan yazılı açıklamaya göre Radyo Oyun Yazarlığı'nı teşvik etmek, amacıyla böyle bir çalışma yapıldığı açıklandı. Radyo oyun repertuvarına yeni, özgün ve nitelikli eserler kazandırmak; hedefleri olduğunu belirten yetkililer bu eserleri radyo yayınları yoluyla Türk halkının kültür yaşamına yansıtmak istediklerini kaydettiler.

Yapılacak değerlendirme sonucu; Birinci gelecek oyunlara, "Arkası Yarın" ve " Çocuk Bahçesi" dallarında 25 bin YTL, "Radyo Tiyatrosu" dalında 20 bin YTL, ikinci gelecek oyunlara, "Arkası Yarın" ve " Çocuk Bahçesi" dallarında 20 bin YTL , "Radyo Tiyatrosu" dallarında 15 bin YTL; üçüncü gelecek oyunlara, "Arkası Yarın" ve " Çocuk Bahçesi" dallarında 15 bin YTL, "Radyo Tiyatrosu" dalında 10 bin YTL; mansiyona değer bulunacak üç daldaki 4'er oyuna, "Arkası Yarın" ve " Çocuk Bahçesi" dallarında 7 bin YTL "Radyo Tiyatrosu" dallarında 5 bin YTL ödül verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious