TRT reyting ölçümünde restini çekti

TRT reyting ölçümünde restini çekti.12044
  • Giriş : 20.11.2008 / 20:35:00
  • Güncelleme : 20.11.2008 / 21:33:43

TRT Genel Müdürü Şahin, Türkiye'de reyting ölçen sisteme ciddi anlamda güvensizlik olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ölçümleri yapan AGB şirketinin ve TİAK'ın ikna edici açıklama yapması gerektiğini belirten Şahin, aksi takdirde tartışmaların sürüp gideceğini kaydetti.

Şahin, TRT'nin hizmete başlayan 30 fanklı dilde yayın yapacak olan web sitesinin açılış kokteylinde gazetecilerin sorularını cevapladı. Reyting ölçümlerine duyulan güvensizlik nedeniyle polemikler yaşandığını ifade eden Şahin, "Biz gereksiz polemiğe girmek istemiyoruz. Eğer bize doğru ölçüldüğünü bize kanıtlarlarsa biz 20. sırada bile olsak ona razıyız. Sadece burada bir güvensizlik problemi var. Gerek AGB gerekse Televizyon İzleme ve Araştırma Kurulu'nun bu konuda bize ikna edici cevap vermesi gerekiyor. Aksi takdirde gerekirse biz oradan çıkacağız. Hatta gerekirse biz reklam almaktan dahil vazgeçeceğiz. Bu çok ciddi anlamda paraların gereksiz yere başkalarına aktarmasını sağlıyor. Biz bunun açığa kavuşmasını istiyoruz. Bu yapılmadığı sürece tartışmalar devam edecek." dedi.

Şahin, TRT Kürtçe TV'nin yayınları ile ilgili soruya ise "Çok dilli kanal ocak ayı itibarıyla yayına geçecek." cevabını verdi.

İZMİR BÜROSUNDAKİ İLAÇ YOLSUZLUĞU

Şahin TRT İzmir şubesindeki ilaç yolsuzluğu ile ilgili ise şunları söyledi: "Bu konu bize mart ayında intikal etti. Arkadaşlarımız hesapları incelediklerinde İzmir'deki ilaç harcamalarının yüksek olduğunu tespit etti. Orada bir inceleme yaptırdım. Nisan ayında teftiş kurulunu harekete geçirdik. Oradaki ilaç yolsuzluğunun boyutu ortaya çıktı. Bunun üzerine geçtiğimiz günlerde o arkadaşlarımız gözaltına alındı. Umarım aklanırlar. İnşallah bir yanlışlıkları yoktur. Tabi bir olumsuzluk varsa da yargı önünde hesap vereceklerdir. Yapılacak bir şey yok."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*