TRT'den personel sayısı açıklaması!

TRT'den personel sayısı açıklaması!.6898
  • Giriş : 04.04.2009 / 14:43:00

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumundan yapılan yazılı açıklamada, tüm yayın ve kurumsal büyüme atağına karşın son yılların en düşük personel sayısı ile çalışıldığı belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumundan (TRT) yapılan yazılı açıklamada, tüm yayın ve kurumsal büyüme atağına karşın son yılların en düşük personel sayısı ile çalışıldığı belirtilerek, ''Bin 400 kişinin TRT'ye işe alındığını iddia etmek, olsa olsa büyük bir yalandır'' denildi.

Açıklamada, bir gazete yazarının köşe yazısında, ''TRT'den tasarruf gerekçesiyle 900 kişinin emekli edildiğini ve tamamı Zaman, Aksiyon, STV ve Cihan Haber Ajansı kadrolarından olmak üzere bin 400 kişinin işe alındığını'' iddia ettiği belirtildi.

Yazarın, ''üç büyük yalan yazdığı ve TRT ile TRT yönetimine iftira attığı'' kaydedilen açıklamada, TRT'den kimsenin tasarruf gerekçesiyle emekli edilmediği, emekli olanların sayısının da 900 olmadığı ifade edildi.

TRT'ye işe girenlerin tamamının Zaman, Aksiyon, STV ve Cihan Haber Ajansı kadroları olduğunu iddia edenlerin iddialarını ispatlaması gerektiği kaydedilen açıklamada, ''Bin 400 kişinin TRT'ye işe alındığını iddia etmek, olsa olsa büyük bir yalandır'' denildi.

7 ayda 3 yeni kanal açan, 30 farklı dilde 30 farklı web sitesi kuran ve değişik dillerde radyo yayınını artıran TRT'nin, ihtiyaç duyduğu alanlarda minimum sayıda eleman aldığı ve bahsedilen yayın organlarından TRT'ye alınan eleman sayısının 14 olduğu bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''İlgili yazarın bir diğer yalanı da TRT'nin personel giderinin arttığıdır. Bu iddiasını tek bir cümleyle bile ispatlayamaz. Çünkü TRT, tüm yayın ve kurumsal büyüme atağına karşın son yılların en düşük personel sayısı ile çalışmaktadır. İki kanallı TRT yıllarındaki personel sayısıyla çalışan bugünkü yönetimimiz, 41 yıllık televizyon tarihinin en düşük personel alan yönetimlerindendir. Gazeteci sıfatı taşıyan bir yazarın 'TRT'de kadrolaşma' tanımını öğrenebilmesi için biraz araştırma yapması yeterlidir.

TRT'ye işe giren gazeteci kökenli çalışanlarımız, Türk basının birer mozaiğidir. Bu mozaik içinde hangi gazetecilerin olduğu ve daha önce nerede çalıştıkları ise çok açıktır.

Türkiye'yi tüm dünyaya temsil edecek bir sanatçımız üzerinden de TRT'ye iftira atmak büyük bir suçtur.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*