Trump görevden azledilecek mi?

Trump görevden azledilecek mi?.14564
  • Giriş : 20.05.2017 / 10:07:00
  • Güncelleme : 20.05.2017 / 10:09:24

Donald Trump'ın görevden azledilme ihtimaline karşı hazırlık yapılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

20 Ocak'ta görevi Barack Obama'dan devralan ve o günden beri yaptıkları ile dünya gündeminden düşmeyen Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın avukatları azledilme ihtimaline karşı hazırlık yapıyor.

ABD'nin önde gelen televizyon kanalı CNN'in ortaya attığı iddiaya  göre, Beyaz Saray'dan iki yetkili hukuk müşavirlerinin Trump'ın görevden  azledilmesine karşı tedbir almak üzere azil sürecine dair araştırma yaptığını  belirtti.

Beyaz Saray'ın Trump'ın halen Kongredeki Cumhuriyetçilerin desteğine  sahip olduğu kanaatini taşıdığı aktarılan haberde, Demokratların bile çok erken  diye azil tartışmalarını susturmaya çalıştığı ifade edildi.

Konuyla ilgili Beyaz Saray'dan henüz açıklama yapılmadı. CNN'in  haberine dair açıklama yapan bir yetkili, iddiaların doğru olmadığını öne sürdü.

Rusya'nın ABD seçimlerini Trump lehine etkilediği iddiaları Trump  seçimi 8 Kasım 2016 akşamı kazandığından bu yana ara ara gündeme geliyor.

Trump'ın başta eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn olmak  üzere kampanyasının üst düzey yetkililerinin Ruslarla irtibatlı olduğu iddiaları  yönetimi zor durumda bırakıyor.

Donald Trump'ın FBI Direktörü James Comey'i görevden alması ile  Washington'da Rusya tartışmaları derinleşirken, Comey'e Flynn'in Rusya'nın  Washington Büyükelçisi Sergei Ksylak ile görüştüğü iddialarına yönelik  soruşturmayı iptal etmesini istediği iddiaları sızdı. Bunun üzerine Adalet  Bakanlığı ise Rusya soruşturmasına özel yetkili savcı atadı. Adalet Bakanlığının  bu adımı atmasının Trump'ın azledilmesini daha da zorlaştıracağı belirtiliyor.

TRT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*