TSE'den Arabistan'da kalite eğitimi

TSE'den Arabistan'da kalite eğitimi.4015
  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Türk Standartları Enstitüsü (TSE); Suudi Arabistan Sanayi ve Ticaret, Sağlık ve Çevre bakanlıkları çalışanlarına kalite eğitimleri vermeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Suudi Arabistan Standardlar Teşkilatı (SASO) bünyesinde 6 ay önce bir koordinatörlük açan TSE, bu ülkede kalite eğitimleri vermeye başladı. Uzman Cevat Ecdaroğlu tarafından ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemiyle ilgili sunumuyla bugün başkent Riyad'da başlayan eğitim programı 10 gün sürecek. TSE uzmanları; Suudi Sanayi ve Ticaret, Sağlık ve Çevre bakanlıkları çalışanlarına proses yönetimi ve içtetkik ile ilgili eğitimler de verecek.

CİHAN'a Suudi Arabistan'daki faaliyetleriyle ilgili bilgi veren TSE Riyad Koordinatörü Abdullah Türkmen; bu ülkeye ihracat yapan Türk firmalarına teknik yardım ve detek sağladıklarını, kamu ve özel kuruluşlar nezdinde TSE 'yi temsil ettiklerini kaydetti. Türkmen, 2007 yılından itibaren Suudi Arabistan'da belgelendirme faaliyetlerini başlayacaklarını ve Türk iş adamları ile birlikte strateji belirlemek üzere toplantılar yapacaklarını ifade etti. TSE Koordinatörü Türkmen, SASO ile işbirliği faaliyetlerinin de devam edeceğini söyledi.

SASO Kalite Genel Müdürü Abdulmuhsin Yusuf ise TSE'nin uluslararası bir kimliğe kavuştuğunu vurgulayarak, şunları söyledi: "TSE'nin bu derin tecrübesinden her alanlarda yararlanmak istiyoruz. TSE Başkanı Sayın Kenan Malatyalı ve Genel Sekreter Mustafa Aguş'a bu konudaki yardımlarından dolayı teşekkür ederim. Kardeş Türkiye ile her alanda işbirliği yapmanın her iki ülke için hayırlı olacağı düşüncesindeyiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious