TSK, Anneler Günü'nü afişle kutladı

  • Giriş : 13.05.2007 / 00:00:00

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Anneler Günü'nü kutladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önemli gün ve haftaları günün anlam ve önemine uygun temalar taşıyan afişlerle kutlayan Genelkurmay Başkanlığı, Anneler Günü dolayısıyla da internet sitesinde iki afiş çalışmasına yer verdi.

“Siz Her Şeye Değersiniz” başlıklı ilk afişte, annesine el sallayan bir asker görülürken, “Hep Yanımızdasınız” başlıklı ikinci çalışmada ise cüzdanında taşıdığı annesinin resmine bakan bir asker bulunuyor.

Sitede, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ergin Saygun'u 11 Mayıs 2007 günü ziyaret eden şehit anneleri adına konuşan şehit Hava Pilot Üsteğmen Mustafa Oğuz Önder'in annesi Hamdiye Önder'in konuşmasına da yer verildi.
Her zaman kalbi hüzünle dolu, gözleri yaşlı ama başları dimdik şehit anaları olarak Anneler Günü'nde hatırlanmanın acılarını hafiflettiğini ve yaşama bağladığını ifade eden Önder, konuşmasında şunları kaydetti:
“Şu an içinde bulunduğumuz zaman diliminin mana ve farklılığı da bu nedenle önemlidir, özeldir. Vatan ve ulus sevgisi ile cesaret, feragat ve fedakarlık gibi yüce duygularla yetiştirdiğimiz evlatlarımızı, yine bu ulvi değerler uğruna feda etmiş olmanın acı ve gururunu bir arada yaşıyoruz.

Ne var ki bu vatan binlerle ifade edilecek şehit kanlarıyla sulanmış, gerektiğinde de yine şehit kanları ile sulanacaktır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Biz analar bu vatan uğruna gerektiğinde evlatlarını yine feda etmekte de asla tereddüt göstermeyecektir. Anaların bu uğurdaki fedakarlığı sözde değil özdedir. Elbette analar yücedir ama şehit anaları daha da yücedir. Tüm unvanlar geçicidir ama şehit analarının unvanı bakidir. Kalpleri vatan sevgisi ile dolu, cesaret ve yiğitlik sembolü şehitlerimiz; hiçbir baş sizinkinden yüce değil, ak değil. Gözlerden ırak olan gönülden ırak değil. Özümüzde siz, sözümüzde siz, közümüzde siz varsınız. Hayalimizde siz, rüyalarımızda siz, dünyamızda siz varsınız. Yaşamımızın her evresinde, vücudumuzun her zerresinde, kalbimizin en ücra köşesinde sizler varsınız. Sizler olmasaydınız bizler olmazdık. Sizler olmasaydınız bu bayrak olmazdı. Sizler olmasaydınız bu vatan olmazdı. Sizler özgürlüğün timsali, sizler yaşam pınarımız, sizler gururumuzsunuz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious