TSK bir ilki gerçekleştirdi (Galeri)

TSK bir ilki gerçekleştirdi (Galeri).10884
  • Giriş : 21.11.2008 / 23:45:00
  • Güncelleme : 21.11.2008 / 23:45:03

Uğurlama töreni takımındaki askerler ilk kez Cumhurbaşkanı ve Fist Lady'yi 'cephe selamı' ile selamladılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, askerler tarafından cephe selamı verilerek Ankara'ya uğurlandı. Cumhurbaşkanı İstanbul'dan daha önceki gidişleri sırasında kırmızı halı üzerinde selamlama yaptıktan sonra askerler bulundukları yerden ayrılıyordu.

Abdullah Gül, Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği Genel Kurul Toplantısı'nın açılışına katıldıktan sonra eşi Hayrunnisa Gül ile birlikte saat 11.00'de Atatürk Havalimanı'na geldi. 'Askeri Merasim ve Protokol Talimnamesi' kapsamında Askeri tören mangası da cumhurbaşkanını uğurlamak üzere devlet konukevinin apron tarafındaki kırmızı halı kenarındaki yerini aldı. Bir süre sonra eşi Hayrunnisa Gül ile salondan çıkan Gül, askerleri selamladıktan sonra kendisini uğurlamaya gelen Vali Muammer Güler, İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ve diğer yetkililerle tokalaşıp, TC -GAP uçağına bindi. Gül'ün uçağa binmesinin ardından askerler bu kez de uçağı karşılarına alarak, protokoldeki diğer kişilerle birlikte yan yana dizildi. Askerle uçak hareket edinceye kadar bu vaziyette bekledi.

Cumhurbaşkanı İstanbul'dan daha önceki gidişleri sırasında kırmızı halı üzerinde selamlama yaptıktan sonra askerler bulundukları yerden ayrılıyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*