TSK sınırda operasyon başlattı

  • Giriş : 07.10.2006 / 00:00:00

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) sınırda 2 bin askerin katıldığı geniş çaplı operasyon başlattığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Terör örgütü PKK'nın tek taraflı ateşkes ilan etmesinden sonra, örgüt elemanlarının Türkiye'ye sızmasını engellemek için operasyonların geçiş bölgesi Şırnak- Hakkari- Siirt ve Bingöl kırsalında başlatıldığı öğrenildi.

Operasyonun yapıldığı bölgeye, Diyarbakır'da bulunan 7. Kolordu Komutanlığı Jandarma Özel Hareket Birliği'ndeki askerlerde helikopterle destek veriyor.

Alınan bilgilere göre, Şırnak'ın Uludere İlçesi ile Hakkâri'nin Çukurca ilçesi kırsalını kapsayan Irak sınır hattında TSK tarafından sabah saatlerinde operasyon başlatıldı. Operasyon çerçevesinde aralarında Bolu Dağ Komando Tugayı'na bağlı birliklerin de bulunduğu 2 bini aşkın asker ile çok sayıda korucunun operasyon bölgesine sevk edildiği bildirildi.

Uludere'nin Mergeh, Yekmal, Şivrezan, Elemin, Taşdelen ve Ortalık köyleri ile Andaç ve Gülyazı beldelerinde bulunan askeri birliklerin ise burada operasyon başlatan birliklere destek olması amacıyla sınıra kaydırıldığı öğrenildi.

Siirt'in Pervari ilçesi Herekol Dağı'nda başlatılan operasyonda yine geniş alanı kapsıyor.

Tunceli'nin Ovacık ve Hozat ilçelerinde, özellikle Geyiksu, Çiçekli alanlarında başlatılan operasyonun sürdüğü bildirildi. Tunceli kırsalında teröristlerle güvenlik güçleri arasında 2 kez temas sağlandığı belirtilirken, Kuzey Irak sınırında şu ana kadar temas sağlanamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious