TSK'dan Kürtçe konuşma yorumu

TSK'dan Kürtçe konuşma yorumu.12581
  • Giriş : 27.02.2009 / 11:50:00
  • Güncelleme : 27.02.2009 / 12:20:01

Genelkurmay, üniter devlete zarar vermeyecek şekilde Kürtçe ile ilgili bazı açılımların yapılabileceğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet BeşikGenelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, TBMM çatısı altında Kırmançi lehçesiyle konuşulmasına ilişkin bir soru üzerine, ''Herkesin anayasa ve yasalara uygun şekilde hareket etmesi gerekir. Hukuk devletinde yasalara aykırı hareket edenler karşısında yargının harekete geçmesi de doğal bir husustur'' dedi.


Gürak, TRT 6'nın Kürtçe yayın yapması ile ilgili soruya da ''Üniter devlet ve ulus devlet yapısına zarar vermeyecek tedbirleri de göz önüne almak kaydıyla devlet kültürel alanda bazı açılımlarda bulunabilir'' yanıtını verdi.

TSK'DA BÜYÜK ÇATIŞMA

Metin Gürak, 13 Şubat 2009'da Sinat-Haftanin bölgesinde bir araya gelen 20-25'er kişilik 2 terörist grup arasında yaşanan çatışmada, gruplardan birinden kaçan 3 teröristin diğer grup tarafından yakalanarak infaz edilmesi üzerine iki grup arasında yeniden çıkan çatışma sonucu 20 kadar teröristin öldüğü, 20 teröristin ise yaralandığının farklı kaynaklardan öğrenildiğini bildirdi.

Tuğgeneral Gürak, benzer bir olayın bu hafta içinde Mahmur kampındaki teröristler arasında da yaşandığı bilgisinin alındığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*