TSK'ya ait gizli belgeler İşçi Partililerin elinde bulundu

TSK'ya ait gizli belgeler İşçi Partililerin elinde bulundu.10321
  • Giriş : 03.06.2008 / 02:32:00
  • Güncelleme : 02.06.2008 / 23:53:17

Ege Ordusu Komutanlığı'nın gizli belgeleri Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan İP'lilerden çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında İşçi Partisi Genel Merkezi'nde Silahlı Kuvvetler'e ait çok sayıda 'hizmete özel' ve 'gizli' kayıtlı belge ele geçirildiği ileri sürüldü.

Hatırlanacağı gibi 25 Mart 2008 tarihinde soruşturma kapsamında Ulusal Kanal İzmir Temsilcisi Hayati Özcan ile İP Genel Merkez Basın Sorumlusu Hikmet Çiçek tutuklanmıştı. Özcan'ın, İP'nin Ankara'daki genel merkezindeki Ege Ordu Komutanlığı, Şirinyer'deki NATO Karargahı ve Çiğli Ana Jet Üssü ile ilgili birçok gizli belge nedeniyle gözaltına alındığı iddia edildi. İddialara göre Özcan bu belgeleri Çiçek'e verdi. Aydınlık Dergisi, bu haftaki sayısında söz konusu bu belgeleri haber yaparak yine kendilerine 'tertip' yapıldığını savundu. Dergiye göre Özcan'ın CD'lerden haberi bile yok.
İP Genel Merkezi'nde ele geçen belgeler arasında İstihbarat Binbaşı Cem Başbuğ imzalı brifing ve tatbikat yazıları da bulunuyor. Genel Merkez binasında ele geçen belgeler arasında Şirinyer'deki NATO karargahı ile ilgili krokilerin de bulunması dikkat çekti. Hatırlanacağı gibi Emekli Hava Pilot Tümgeneral Yaşar Müjdeci, İşçi Partisi'nden İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı olmuştu. Emekli Tuğgeneral Servet Cömert de İP'te halen Genel Başkan Yardımcısı konumunda.

İP'in Ankara'daki Genel Merkezi'ne yapılan aramalarda Yargıtay binası ile ilgili krokilerin de bulunduğu bir başka CD daha ele geçirildiği öne sürülmüştü. Ayrıca AK Parti hakkındaki iddianamenin Abdullah Gül'le ilgili kısmı da İP'te bulundu. İddianamenin Gül'le ilgili kısmını İP'e YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun önceden verdiği öne sürüldü.

Aydınlık Dergisi'nin bu haftaki sayısında yer alan haberlerde ise İşçi Partililerin kendilerine yapılan operasyondan aylar öncesinden haberdar olduğunu ortaya koydu. Dergide bu konuda "İşçi Partisi'ne aylardır polisin arama yapacağı bilgileri gelmekteydi. Aramadan önceki hafta bu konuda beş ayrı haber geldi." denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious