TSL bu sezon bir başka!

TSL bu sezon bir başka!.8901
  • Giriş : 19.11.2008 / 09:37:00
  • Güncelleme : 19.11.2008 / 12:43:54

Turkcell Süper Lig’de bu sezon nefesleri kesen bir mücadele yaşanmakta. İstanbul’un üç büyüğünün formsuzluğundan mı, Anadolu takımlarının gösterdiği artı performanstan mı bilinmez.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Turkcell Süper Lig'de bu sezon nefesleri kesen bir mücadele yaşanmakta. İstanbul'un üç büyüğünün formsuzluğundan mı, Anadolu takımlarının gösterdiği artı performanstan mı bilinmez ancak ilk 11 hafta sonunda zirvede pek de alışık olmadığımız bir tabloyla karşı karşıyayız.

Lig ikincisi Beşiktaş ile düşme hattının üstündeki Ankaragücü arasında 12 puan fark olduğu düşünülürse; alışık olmadığımız bu tablonun, ilk devrenin sonuna kadar daha da fazla değişme ve bizi daha fazla hayrete düşürme olasılığı ise yüksek görünüyor.

Zira bu kadar çok takımın ufak bir puan aralığına sıkışması sebebiyle, önümüzdeki altı haftanın sonucunda ligdeki dengelerin bir kez daha tepetaklak olduğunu görmemiz işten bile değil. Nefesleri kesecek bu altı hafta boyunca; üst sıralarda bulunan takımlar ya zirve mücadelesi içinde bulundukları rakipleriyle ya da düşme hattındaki ekiplerle mücadele edecekler. Bu durumun bir benzeri de alt sıralarda olan takımlar geçerli. Onlar da; ya düşme hattındaki rakipleriyle, ya da zirve mücadelesi veren ekiplerle karşı karşıya gelecek.

ALTI PUANLIK MAÇLAR

Diğer bir deyişle ilk devrenin sonuna kadar oynanacak her maç üç değil, tabiri caizse 6 puan değerinde olacak. Takımlar, kendi hanelerine yazdırdıkları puanların ötesinde rakiplerine vermedikleriyle de kâra geçecekler. Futbolseverleri ise bu altı boyunca birbirinden zorlu, heyecanın dorukta olduğu birçok maç bekliyor... Yani lig daha yeni başlıyor...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*