TSL'de gündem kriz

TSL'de  gündem kriz.12901
  • Giriş : 25.11.2008 / 18:46:00

Turkcell Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı'nın dün yapılan toplantısında, özellikle global mali krizin kulüpler üzerine etkilerinin ele alındığı kaydedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'nun da katılımıyla gerçekleştirilen toplantıyla ilgili olarak Kulüpler Birliği Vakfı'nın yazılı açıklamasında, gelecek toplantıya Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in de davet edilerek, mali konular başta olmak üzere genel bir değerlendirme yapılması kararı alındığı ifade edildi.

Toplantıda, tüm dünyada kendisini hissettiren mali sıkıntıların Futbol kulüplerine yansımalarının tartışıldığı dile getirilerek, ''Kulüp başkanlarının görüş ve düşünceleri alınarak, kulüplerimizin karşı karşıya kaldığı mali krizin etkilerini azaltacak tedbirlere ilişkin bir çalışma başlatılmasına karar verildi'' denildi.

Spor tesislerinin kulüplere devri konusunda sürmekte olan yasa çalışması hakkında görüş alış verişi yapıldığı aktarılan toplantıda, Türkiye liglerinde görev yapan teknik direktörlerin sezon içinde sıkça takım değiştirmesi konusunda kamuoyunda oluşan olumsuz görüntünün giderilmesi için, alınması gereken tedbirlerin de görüşüldüğü vurgulandı.

Açıklamada ayrıca, Bakan Başesgioğlu'na, kulüplere yönelik etkin çalışmaları ve destekleriyle, yoğun programına rağmen toplantıya katılımı nedeniyle teşekkür edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*