TŞOF: Tatilde toplu taşıma araçlarını kullanın

TŞOF: Tatilde toplu taşıma araçlarını kullanın.12641
  • Giriş : 07.06.2009 / 10:33:00

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, ''Çocuklarıyla birlikte tatile çıkacak tüm ailelere toplum taşıma araçlarını tercih etmelerini önerdiklerini'' söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Apaydın, yaptığı açıklamada, kazaların en çok tatilin başladığı ilk ve bittiği son günlerde meydana geldiğini ifade ederek, 15 milyon 351 bin öğrenci ve 622 bin öğretmenin aynı aynda tatile gireceğini ve trafikte yoğunluğun artacağını belirtti.

Tatile çıkacak öğrenci, öğretmen ve velilerden acele etmemelerini isteyen Apaydın, şunları kaydetti:

''Her yıl yaz aylarına girilmesi ve tatile çıkan insanlarımızın hep aynı anda hareket etmelerinden dolayı trafik kazalarında artışlar yaşanmaktadır. 2008 yılında tatile girdiğimiz Haziran ayından Eylül ayına kadar bin 527 ölümlü kazada bin 928 vatandaşımızı kaybettik.

Dikkatinizi çekmek istediğim diğer nokta ise yaz aylarında hayatını kaybedenlerin sayısında yüzde 40'a varan artışların yaşanması. Bu yüzden yaz sıcaklarının bastırdığı bu günlerde çocuklarıyla birlikte tatile çıkacak tüm ailelere toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini öneriyoruz.''

Uzun yol taşımacılığı yapan ticari araç sürücülerine de uyarıda bulunan Apaydın, sürücülerden, araçlarının bakımlarını yaptırmalarını, uykusuz ve yorgun yola çıkmamalarını ve mutlaka bakımlı olan ana yol güzergahlarını tercih etmelerini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*