TSYD'den Erzik'e plaket

  • Giriş : 02.02.2007 / 00:00:00

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), yeniden UEFA yönetim kuruluna seçilen Şenes Erzik'e bir şükran plaketi verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yılmaer, "Dünyada Türkiye'yi başarıyla temsil eden Şenes Erzik, bir kez daha UEFA'da yönetim kuruluna seçildi. Böyle bir göreve yeniden seçilmek zordur, ancak Erzik bunu bir daha başardı. İyi ki varsın Şenes Erzik. İnşallah, hep orada olacaksın." diye konuştu. Şenes Erzik de bu güzel günleri sürdürmeyi umduğunu ifade ederek, "İnşallah, gelecekte bizden biri UEFA veya FIFA başkanı olur" diye konuştu.

Futbolun içinde bulunduğu dönemden itibaren birçok ödül aldığını dile getiren Erzik, şunları kaydetti:

"Birçok görevde bulundum. Ne mutlu bana ki Türk futbolunu iyi gününde, kötü gününde arkadaşlarla daha ileriye götürme çabalarımız oldu. Birlikte uğraş verirken birbirimize hep yardımcı olduk. Ne mutlu bana ki uluslararası düzeyde 5 dönem olmak üzere 20 yıla imza atarken arkamda büyük manevi güç hissettim. Arkamda futbolun temsilcileri vardı. Başta Haluk Ulusoy olmak üzere Futbol Federasyonu vardı. Medya da güzel bir destek verdi. Halktan destek gördüm."

Bir dönem daha görev almak üzere adaylığını koyduğunu kaydeden Erzik, şöyle devam etti: "UEFA'nın tepesinde değişim oldu. Yönetim kurulu içinde değişim olmasına rağmen yerimizi koruduk. Ne mutlu bize, böyle bir imkana sahip olduğumuz için. Dünya, çiçek tarlası değil. Dünyada açlık, savaş ve birçok sıkıntı var. Gelecekte susuzluk sorunları yaşanacak. Bu sıkıntılar içinde insanlarımıza mutluluk sağlamak gerekiyor. Ülkemizin iyi anılmasına çalışıyoruz. Bu hizmette bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. İnşallah, güzel günleri sürdürürüz. Benim yerime yeni insanlar gelir. Daha çok insanımız bu önemli yerlerde Türkiye için hizmet eder."

KEÇECİ: "UMARIM ERZİK UEFA VEYA FIFA BAŞKANI OLUR"

Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, Şenes Erzik'in, UEFA veya FIFA başkanı olmasını umduklarını söyledi.

Keçeci, törene elleri boş geldiklerini ve Erzik'e ödül veremediklerini dile getirirken, "Ama başkanımız Ulusoy'un, UEFA Başkanı olan Michel Platini ile Şenes Erzik'e oy vermesi, ödülün en büyüğüdür. Diğer ülke federasyonlarında yer alan ve Ulusoy'un arkadaşları olanların da aynı düşüncede olduğunu biliyorum. Bizi iyi temsil eden Erzik'in her şeye layık olduğunu düşünüyorum" dedi.

Bu arada, törene katılan Türk Kalp Vakfı Başkanı Çetin Yıldırımakın, Erzik'in çok büyük başarılara imza attığını söyledi.

Yıldırımakın, hizmetlerinden dolayı Erzik'e "İyi kalpli ol" ödülü verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious