TTN Mobile'den 'Kürtçe Menü' açıklaması

TTN Mobile'den 'Kürtçe Menü' açıklaması.19928
  • Giriş : 03.02.2009 / 15:46:00

Türkiye'nin lider cep telefonu markası TTN Mobile, “Kürtçe menülü cep telefonlarının piyasaya sürülmesi” haberlerine açıklık getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TTN Mobile açıklamasında şunlara yer verdi:

"03.02.2009 tarihinde bazı internet haber sitelerinde yer almış olan TTN MOBILE markası tarafından “Kürtçe menülü cep telefonlarının piyasaya sürülmesi” ile ilgili haberlere açıklık  getirmek için duyurulur :

TTN MOBILE markası açılımı itibari ile “TÜRKİYENİN TELEFONU” olarak kendisini konumlandırmış bir markadır. Buradan hareketle tüm tüketicilerine eşit mesafede ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve uygulamalarına sonuna kadar uygun hareket edecek şekilde ticari faaliyetlerini planlayan ve yürüten bir firma olmanın hassasiyetini taşır.

Hali hazırda  piyasada olan tüm TTN MOBILE cep telefonları gerekli olan ithalat prosedürleri ve  Telekomünikasyon Kurumu izin ve bildirimlerine esas olan uygulamaları yerine getirerek ve yazılım itibari ile resmi dil olan Türkçe menü seçeneği ile hazırlanarak satışa sunulmuştur.

Ancak her satıcı ve nihai tüketicinin tüm cep telefonlarına olduğu gibi,  TTN MOBILE marka cep telefonlarına da  bazı  yazılımları kendi tercihleri yönünde  yüklemesi mümkün olabilir. Bugün internet sitelerinde yer alan haberlerde yer alan durum bundan ibarettir.

Kamuoyumuza saygıyla duyurulur."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*