TTNET'e abone olana bedava notebook!

TTNET'e abone olana bedava notebook!.6720
  • Giriş : 10.03.2009 / 09:25:00

TTNET internet kullanımını artırmak için bilgisayar sayısının artmasından yola çıkarak yeni bir kampanyaya başlıyor. İnternete abone olana bedava notebook verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

En geç 1 Haziran'da başlayacak kampanya kapsamında, TTNET'e 2 yıl abone olanlara internet bilgisayarı netbook verilecek.

2008 yılını 5.5 milyon abone ile kapatan TTNET, yüzde 94 olan pazar payını korumayı hedefliyor. Geçen yıl yaptıkları kampanyalarla 1.2 milyon yeni abone kazandıklarını belirten TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, bu yıl da daha çok internet için kullanılan netbook pazarından bir markayla kampanya düzenleyeceklerini söyledi. İnternet kullanımını artırmak için önce bilgisayarlaşmayı artırmak gerektiğini belirten Yılmaz, bu yıl yapacakları netbook kampanyasının en geç 1 Haziran'da başlamış olacağını söyledi. Yılmaz, kampanyanın ayrıntılarını henüz belli olmadığını ancak, 2 yıllık abonelik koşulu bulunmasını planladıklarını belirtti.

8 Mbps HIZA ULAŞACAK

ÇOK yakında 8 Mbps bağlantı hızıyla da hizmet vereceklerini belirten Yılmaz 'Bu hızın fiyatı 4 Mbps ile VDSL2 arasında bir yerde olacak. 4 Mbps'nin aylık fiyatı 82 lira. VDSL2 16 Mbps'in fiyatı ise 110 lira. 8 Mpbs hıza ulaşınca geçen yıl başladığımız IPTV protokolünü de hizmete sunma olanağına kavuşacağız' dedi. Bu yıl mobil şebeke üzerinden internet erişimi vermeyi de planladıklarını söyleyen Yılmaz, sanal operatörlük için de başvuracaklarını belirtti. Yılmaz, 6-10 yaş arasındaki çocukları internetteki zararlı sitelerden korumak için geliştirdikleri Aile Koruma Şifresi'nin şu ana kadar 250 bin evde kullanıldığını söyledi. WiFi şebekelerinin şu anda 3 bini aşkın noktada olduğunu belirten Yılmaz, mart bitmeden 4 bin noktada, yıl sonunda da 6 bin noktada slotları olacağını kaydetti.

MASHATTAN'A FİBER

FİBER döşemeye de devam ettiklerini belirten Yılmaz, büyük konut projelerinin olduğu yerlere fiber altyapıyla gittiklerini, Maslak'taki Mashattan projesine 126 kilometre fiber döşediklerini söyledi. Sadece Ankara, İstanbul ve İzmir'e yatırım yaparak telekom sektöründe pazarın yüzde 60'lık bölümüne sahip olunabileceğini söyleyen TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz 'Peki diğer iller ne olacak? Biz IPTV konusunda da diğer illeri düşünüyoruz. IPTV başladığında 21-22 ilin bu servisi almasını istiyoruz' dedi.

Çocuklara özel messenger

MICROSOFT, çocuklara özel, güvenli messenger programı geliştirdi. Ücretsiz sunulan çocuk messenger'ında yabancı kişilerin çocuğa erişimi engelleniyor. Webcam kullanımı ve fotoğraf değiş tokuşu da mümkün değil. Yeni programın tanıtımı Hannover'de CeBIT Bilişim Fuarı'nda gerçekleştirildi. Çocuk messenger'ı ile bilgisayar dünyasına ilk adımı atan 8-12 yaş arasındaki çocukların tehlikelerden uzak tutulması hedefleniyor. Ebeveynler, messenger'ın süresini ayarlayıp, zaman kısıtlaması getirebiliyor, görüşülen kişilerin listesini kontrol edebiliyorlar. Çocuklar sadece ailelerinin izni ile oyun alabiliyorlar. Arkadaşlarla karşılıklı oyun oynamak da yine yalnızca ebeveynlerin engeli kaldırdığı kişilerle olabiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*