TTNet'le 15 günde 700 bin şarkı indirildi

TTNet'le 15 günde 700 bin şarkı indirildi.12061
  • Giriş : 22.01.2008 / 14:35:00
  • Güncelleme : 22.01.2008 / 15:14:07

TTNet ADSL aboneleri, hizmete sunulan müzik portalı ile internetten ücretsiz şarkı indirmeyi sevdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TTNet ADSL aboneleri, hizmete sunulan müzik portalı ile internetten ücretsiz şarkı indirmeyi sevdi. “Tanıtımın yapıldığı 3 Ocak 2008’den 18 Ocak’a kadar TTNetMuzik portalının 100 bini aşkın kullanıcısı var. İlgi çok fazla. Bu kullanıcılar, 700 bini aşkın şarkı indirdi” diyen TTNet Ürün Geliştirme ve Stratejisi Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Ufuk Ağar, en çok tercih edilen albümün Tarkan’ın Metamorfoz’u olduğunu söyledi.

Ağar, sitenin büyük bir ilgiyle karşılanacağını bildiklerini ve beklenen ilgiyi gördüklerini söyledi.

Ağar, “Bu, internette daha önce sunulmamış bir servis, karşılanmamış bir ihtiyaçtı. Onun için Türk halkının buna çok büyük ilgi göstereceğini tahmin ediyorduk. 18 Ocak 2008 itibarıyla 100 bini aşkın kullanıcımız var. İlgi çok fazla. Şu anda 100 bini aşkın kullanıcı, 700 bini aşkın şarkı indirmiş durumda” diye konuştu.

Kullanıcıların en çok Tarkan’ın “Metamorfoz” albümünü tercih ettiğini belirten Ağar, hizmete sundukları müzik portalının korsan müziğin azalmasına etkisi olduğunu tahmin ettiklerini, ancak bunu ölçmenin mümkün olmadığını kaydetti.

İnsanların korsan siteden bir şey indirmek ve telif haklarına “saygısızlık” göstererek müzik dinlemek istemediğini ifade eden Ağar, “Ama bir alternatifleri, istediği şarkıyı ücretsiz temin edebileceği yasal bir site yoktu. O ihtiyacı karşıladığımız için dolaylı olarak korsana ilgiyi azaltacağımızı düşünüyoruz” diye konuştu.

Bu tür sitelerin devamının geleceğini düşündüklerini dile getiren Ağar, global anlamda bakıldığında, telekom operatörleri ve internet servis sağlayıcılarının içerik sağlayıcılarıyla el ele vererek bu tip kazan-kazan modeline dayalı ve telif haklarına saygı gösteren modeller kurduğunu kaydetti.

“YILIN İLK YARISINDA İÇERİK DAHA DA ZENGİNLEŞECEK”
Ayşe Ufuk Ağar, www.ttnetmuzik.com sitesini iyileştirmeye devam edeceklerini belirterek, “İçeriği zenginleştirmek istiyoruz. Müşterilerimiz yakında daha geniş bir içerik görecek. Yılın ilk yarısında içerik daha da zenginleşecek” dedi.

Tüm paketlere talep olduğunu bildiren Ağar, sitede en düşük hız ve kotaya sahip 1Mbps hız ve 4GB kotalı paket abonelerinin, standart üyelik kapsamında her ay sadece 10 adet müzik parçasını bilgisayarlarına indirip dinleyebileceğini hatırlattı.

Ağar, 1Mbps hız ve 4 GB kotalı paket haricindeki tüm ADSL abonelik paketleri sahibi kullanıcıların ise sahip oldukları TTNetMüzik Gold üyelik kapsamında ayda 500 adet müzik parçasını bilgisayarlarına indirebileceğini, bu şarkı ya da şarkıları toplamda ayda 100 defayı aşmayacak sefer CD’ye kaydedebileceğini ve taşınabilir müzikçalarlarında dinleyebileceğini ifade etti.

En düşük hız ve kotaya sahip 1Mbps hız ve 4 GB kotalı paket abonelerinin isterlerse 29 Şubat 2008 tarihine kadar ayda 2 YTL karşılığında gold üyelik haklarından faydalanabileceğini ifade eden Ağar, 1 Temmuz 2008’den itibaren bu fiyatın 5 YTL’ye yükseleceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious