TTNet'ten 1 GB'lık posta kutusu

TTNet'ten 1 GB'lık posta kutusu.8809
  • Giriş : 28.12.2007 / 12:36:00

TTNet, müşterilerine daha gelişmiş bir e-posta hizmeti sunabilmek amacıyla e-posta sistemini yeniledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yeni sistemde tüm TTNet e-posta kullanıcılarının posta kutusu büyüklüğü otomatik olarak 1 GB'a yükseltilirken e-posta hizmetinin adı ve adres uzantısı da yenilenerek akılda kalıcı bir isim olan “ttmail.com” şeklinde değiştirildi. “ttnet.net.tr” uzantılı adreslere gelen e-postalar 1 yıl boyunca otomatik olarak yeni adrese yönlendirilecek.

Yeni sistemde e-posta konusunda en gelişmiş özellikleri, kullanımı kolay arayüzlerle sunan Microsoft Exchange altyapısına geçildi. Böylece kullanıcılar, binlerce e-postayı posta kutularından silmeden diledikleri süre saklayabilecek. Ayrıca yeni e-posta sistemiyle, kişisel adres defteri, kişisel takvim ve kişisel klasör gibi pek çok özellik de etkin bir şekilde kullanılabilecek.

TTNet'in yeni e-posta hizmeti ile tüm kullanıcıların e-posta adreslerinin uzantıları “ttmail.com” oldu (Örneğin abc@ttnet.net.tr e-posta hesabına sahip olan bir kullanıcının e-posta adresi, abc@ttmail.com olarak değişti). E-posta kutuları ise içerdikleri e-postalarla birlikte yeni sisteme aktarıldı.

9 Aralık tarihinden itibaren 1 yıl süreyle “ttnet.net.tr” uzantılı e-posta adresine gelen tüm e-postalar, “ttmail.com” adresine yönlendirilerek, TTNet e-posta kullanıcılarının eski adreslerine gelen tüm mesajlarını almaya devam etmeleri ve üye oldukları haber gruplarından maillerini kesintisiz alabilmeleri sağlanmış oldu.

TTNet'in ADSL müşterileri, henüz e-posta hesaplarını yaratmadılarsa, abonelik bilgilerini kullanarak TTNet web sayfası üzerinden e-posta adreslerini seçip e-posta hesaplarını yaratabilir ve kullanmaya başlayabilir.

E-postalarını Outlook ve Outlook Express gibi yazılımlar kullanarak okuyan kullanıcılar, e-postalarına erişmek için kullandıkları yazılımda yapılması gereken ayarlar ile ilgili bilgiye www.ttnet.net.tr adresinden ulaşabilir.

Yenilenen TTNet e-posta hizmetiyle ilgili geliştirme çalışmaları 2008 yılında da devam edecek ve gelecek yılın ilk aylarından itibaren daha gelişmiş bir mesajlaşma hizmeti TTNet müşterilerine sunulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious