TÜBİTAK imamları eğitiyor!

TÜBİTAK imamları eğitiyor!.7823
  • Giriş : 13.03.2009 / 12:33:00

DARWİN sansürüyle gündeme gelen TÜBİTAK'ın imamlara yönelik 'strateji' programı uyguladığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DARWİN sansürüyle gündeme gelen TÜBİTAK'ın imamlara yönelik 'strateji' programı uyguladığı ortaya çıktı. TÜBİTAK'a bağlı Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü'nün (TÜSSİDE), Diyanet İşleri Başkanlığı'yla işbirliği yaparak, aralarında müftülerin de bulunduğu Diyanet personeline yaklaşık 4 yıldır 'strateji eğitimi' verdiği öğrenildi.

Diyanet ile TÜSSİDE arasında işbirliği, Diyanet'in 2009-2013 Stratejik Planı'nda da yer aldı. TÜSSİDE Müdürvekili Necmettin Oktay, 'Diyanet'e, özel dersler verdiğimiz doğru. Ancak bu hizmeti sadece Diyanet'e değil, isteyen kurumlara da sunuyoruz' dedi. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, 142 sayfalık 'Stratejik Plan 2009-2013' raporunda, TÜBİTAK'a bağlı TÜSSİDE ile yapılan işbirliği programı da yer aldı. Raporun ilgili bölümleri özetle şöyle:

- TÜSSİDE'nin eğitim ve danışmanlığı ile 05.10.2006 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Plan taslağı hazırlama çalışmaları başlamıştır.

- 26-29 Ekim 2006 tarihleri arasında TÜSSİDE'nin Gebze'deki tesislerinde 'Sistem ve Strateji İlişkisi', 'Strateji Yönetiminin Temel Kavramları' konularında başkan yardımcıları, birim amirleri, Proje Yürütme Kurulu ve Proje Uygulama Ekibi üyelerinin katıldığı uygulamalı eğitim gerçekleştirilmiştir.

- TÜSSİDE, 5 Ekim 2006 tarihi ile 25 Temmuz 2007 tarihi arasında Kurumumuz'a danışmanlık yapmıştır.

- Kasım 2007'de Antalya'da il müftüleri ve eğitim merkezleri müdürlerine strateji planlama çalışmaları hakkında bilgi sunulmuş, planlama ve yönetim konusunda ise TÜSSİDE uzmanlarınca eğitim verilmiştir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*