TÜBİTAK'ın internet altyapısı İhlas.Net'ten

TÜBİTAK'ın internet altyapısı İhlas.Net'ten.16085
  • Giriş : 05.11.2008 / 15:41:00

Tübitak-Ulakbim’in Fiber Optik kablolar üzerinden sağlanan, 2 Gigabit’lik Internet Erişim kapasitesi hizmetini Ihlas.Net sunacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tübitak-Ulakbim'in Fiber Optik kablolar üzerinden sağlanan, 2 Gigabit'lik Internet Erişim kapasitesi hizmetini Ihlas.Net sunacak.

Türkiye'deki bütün üniversitelerin Internet altyapısını sunan Ulakbim'in 2 Gigabit'lik Internet erişimi için düzenlediği ihaleyi İhlas.Net kazandı. İhlas.Net'in Ulakbim'e sunacağı 2 Gigabit'lik Internet altyapısı için 3 Km'lik yeni Fiber kablo döşendi.

Ulakbim, Ihlas.Net'in 2 Gigabit'lik Internet erişimi üzerinden devlet, vakıf ve özel sektör üniversitelerine Internet altyapısı, Network, VoIP, Güvenlik ve diğer katma değerli hizmetleri verme şansı bulacak.

İhlas.Net'in kazandığı, Ulakbim 2 Gigabit'lik Internet altyapısı ihalesinin sözleşmesini Ulakbim Müdürü Cem Saraç ve İhlas.Net Genel Müdürü Ömer Demir samimi bir ortamda imzaladılar.

Ulakbim Müdürü Cem Saraç konuyla ilgili şunları söyledi: "Ulakbim 1996 yılında TUBİTAK'a bağlı olarak kurulmuş bir enstitüdür. Enstitümüzün asıl amacı, Türkiye'deki Üniversitelerin Internet altyapısını sağlamaktır. Internet ve Bilgi Teknolojileri konusunda üniversitelerimize Network hizmeti ve katma değerli hizmetleri sunmaktayız. Ulakbim, Türk Telekom'dan sonra Türkiye'de ikinci büyük Network'e sahiptir. Şu anda Türkiye'deki devlet, vakıf ve tüm özel üniversiteler Ulakbim'in network'üne bağlıdır ve bu ağ üzerinden son teknolojiyi kullanarak hizmet almaktadır. Üniversiteler Güvenlik, Voice over IP, Quality of Service ve katma değerli servislerimizden yararlanmaktadır. Bu hizmetleri sunarken hizmet kalitesini arttırmamız gerekiyordu. Bu maksatla yaptığımız ihalede İhlas.Net, Ulakbim'in 2 Gigabit'lik Internet altyapısını Fiberoptik kablolarla sunacaktır."

İhlas.Net Genel Müdürü Ömer Demir yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Şirketimiz 9 yıldır kurumsal ve büyük ölçekli şirketlere genişband Internet erişim hizmetini kablolu veya kablosuz platformları kullanarak sunmaktadır. TUBİTAK ULAKBİM'in Fiber Optik kablo üzerinden 2 Gigabit'lik Internet Erişim kapasitesi için yapılan ihaleyi kazandık. Hizmetimizi 1 yıl boyunca sunacağız. Hizmetteki önceliğimiz her zaman olduğu gibi tam müşteri memnuniyetidir."

Ihlas.Net 2Gigabit'lik Internet omurgasını Invitel International üzerinden sağlayacak. Invitel International, Avrupa'nın merkezi ve doğu Avrupa'daki 15 ülkede faaliyet gösteren ve 18.500 km'den fazla fiberoptik şebekeyi işleten ulaslararası bir firmadır. Invitel International Türkiye'de Bulgaristan sınırından başlayarak İstanbul'a uzanan ve İstanbul-Ankara-İzmir arasında yedekli 3.000 km fiber kablo döşemiştir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*