Tüccara çıplak görüntülü şantaj

Tüccara çıplak görüntülü şantaj.3746
  • Giriş : 30.12.2008 / 18:09:00

Bursa'nın İnegöl ilçesinde silah zoruyla kaçırarak 3 bin YTL'sini gasbettikleri kereste tüccarından, çıplak görüntülerini çekerek şantajla 50 bin YTL istedikleri öne sürülen 4 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, ilçede kereste ticaretiyle uğraştığı bildirilen Muhammet T. (42), 24 Aralıkta İnegöl İlçe Jandarma Komutanlığına başvurarak, 21 Aralıkta Hüseyin Z. (32) ve Ertekin G. (26) tarafından İnegöl-İsaören köyü yolunda silah zoruyla kaçırıldığını öne sürdü.

Kendisini Çayyaka köyü Boğazova yaylasında boş bir eve götüren zanlıların burada çıplak görüntülerini kameraya kaydettiklerini ve üzerinde bulunan 3 bin YTL'yi gasbettiklerini savunan Muhammet T'nin, zanlıların, 50 bin YTL para vermemesi halinde kameraya kaydettikleri görüntüleri internette, gazete ve televizyonlarda yayınlatacaklarını, fotoğraf kareleri şeklinde İnegöl'de dağıtacaklarını söyleyerek kendisine şantaj yaptıklarını bildirdiği kaydedildi.

Zanlıların kendisine üç gün süre verdiğini ve olayı kimseye anlatmaması için ölümle tehdit edildiğini ifade eden Muhammet T'nin şikayeti üzerine soruşturma başlatan jandarma ekipleri, istihbarat çalışmaları sonucunda bu sabah ilçe merkezi ile Alanyurt beldesi ve Çayyaka köyündeki üç adrese saat 05.00 sıralarında operasyon düzenledi.

Operasyonda Hüseyin Z, Ertekin G. ve soruşturma sırasında olaya karıştığı belirlenen R.A. (40), yağma, tehdit ve şantaj suçlarından gözaltına alındı.

Olayla ilgisi olduğu öne sürülen ve operasyondan kısa süre sonra bir alışveriş merkezinde güvenlik güçlerini görünce elindeki CD'yi atarak kaçmaya çalışan Hüseyin Z. (25) ise İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince kovalamaca sonucu yakalandı.

Zanlı jandarma ekiplerine teslim edilirken, el konulan CD'de mağdurun çıplak görüntüsünün bulunduğu belirlendi.

Bu arada 32 yaşındaki zanlı Hüseyin Z'nin Çayyaka köyündeki evinde, 10 mermi, Ertekin G'nin Alanyurt'taki evinde 1 tabanca, R.A'nın evinde ise video kaset ve kamera ele geçirildi.

Zanlıların sorgulamalarının sürdürüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*