Tüccarlar kentine iki büyük mağaza

Tüccarlar kentine iki büyük mağaza.16812
  • Giriş : 16.11.2008 / 20:04:00

Dubai’de iki mağaza açan İstikbal Mobilya’nın, reklam yüzü Ihlamurlar Altında’nın Yahya’sı olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstikbal Mobilya, Avrupa ve Amerika'nın ardından yeni rota olarak belirlediği Ortadoğu ve Arap ülkelerinde, Ihlamurlar Altında dizisinin başrol oyuncusu Bülent İnal'ın Yahya karakterini canlandırdığı reklam filmiyle yayılacak

Dünya çapında 75 ülkede 180 mağaza ve 5 bin satış noktasına ulaşan İstikbal Mobilya, yeni rota olarak belirlediği Ortadoğu 'daki konumunu, Arap kanallarında beğeniyle izlenen Türk dizileriyle pekiştirecek.

Bölgedeki yayılma hedefini Birleşik Arap Emirlikleri'nin merkezi konumundaki Dubai'de basın toplantısı ile duyuran İstikbal, Arap televizyon kanallarında yayına giren reklam filmini de tanıttı. Filimin kahramanı olarak Ihlamurlar Altında dizisiyle Arapların gönlünde taht kuran Bülent İnal seçildi. "Ihlamurlar Altında" dizisi ile beğeni toplayan ve bu sezon "Kalpsiz Adam" dizisi ile ekranlara gelen İnal, İstikbal Mobilya'nın Ortadoğu'da başlattığı kampanyanın reklam yüzü olarak beğeni topluyor.

GELİŞİMİZİN KRİZLE İLGİSİ YOK

Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Boydak, 'Dubai'ye gelmek için geç kalmadınız mı?' şeklindeki soruya, 'Birkaç yıllık gecikme olduğunu ancak bunu 52 yıllık tecrübeleri ve çok çalışarak kapatacaklarını söyledi. İstikbal'in dışa açılma döneminin yeni olduğunu vurgulayan Boydak, "Avrupa ve Amerika'da mağazalaşma ve dağıtım üssü kurma aşamasını geride bıraktık. Burada olmamızın dünyadaki krizle ilgisi yok. Sekiz farklı sektörde olan güçlü bir kuruluşuz. Krizden en az etkilenen şirketlerden biriyiz" dedi.

BÜYÜK MAĞAZACILIK

Önümüzdeki süreçte büyük mağaza konseptini yurtdışı mağazalara da taşıyacaklarını bildiren Boydak, Turquality projesi kapsamında 2010'a kadar 300 mağazaya ulaşmayı ve bu doğrultuda 5 yıl içinde 100 milyon dolarlık bir yatırım planladıklarını söyledi. Boydak, iç piyasada krizin etkisine yönelik bir soruya, "Kasım ayında düşüş var ama mobilya sezonunun bitişinin de etkisi olabilir" dedi.

En doğru seçimi yaptığıma inanıyorum

İstikbal'in Arap ülkelerindeki yüzü sanatçı Bülent İnal dizi Arap televizyonlarında yayınlandıktan sonra çok teklif aldığını ancak en doğru seçimin İstikbal olduğuna karar vererek reklam filmini çektiklerini söyledi. Kendisine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren İnal, "Doğrusunu söylemek gerekirse İhlamurlar Altında dizisi rafa kaldırıldıktan sonra işlerin bu noktaya geleceğini hiç düşünmemiştim" şeklinde konuştu.

Mall'lara girecekler

Boydak Dış Ticaret Genel Müdürü Murat Bozdağ ise şu anda Mısır, Libya, Fas, Suriye, Ürdün, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri'nde toplam 38 mağazaları bulunduğunu, bu rakamın Cezayir'de hazırlıkları süren 7 mağaza ile 45'e yükseleceğini söyledi. Hedeflerinin, bölge ülkelerinde alışverişin yoğun olduğu alışveriş merkezlerine girmek olduğunu anlatan Murat Bozdağ, "Dubai'nin en önemli alışveriş merkezleri olan Mall of Emirates ve Dubai Mall'a girmeyi planlıyoruz" ifadelerine yer verdi. Türkiye'nin bölgedeki kaliteli üretime sahip tek ülkesi olduğunu vurgulayan Bekir Boydak ise, "Komşu ülkeler ve Ortadoğu'ya baktığımızda adam gibi üretimi olan başka bir ülke yok" şeklinde konuştu.

ROTAHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*