TÜDEF Genel Başkanı'na Gökçek davası

TÜDEF Genel Başkanı'na Gökçek davası.11272
  • Giriş : 31.12.2008 / 17:55:00

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in suç duyurusu üzerine TÜDEF Genel Başkanı Ali Çetin hakkında ''hakaret'' ve ''iftira'' suçlarından dava açıldığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Kızılırmak suyuna ilişkin beyanları nedeniyle Gökçek'in, Çetin hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.

Suç duyurusunun takipsizlikle sonuçlanması nedeniyle Sincan Ağır Ceza Mahkemesine itirazda bulunulduğu ifade edilen açıklamada, mahkemenin, itirazı haklı bularak, takipsizlik kararını kaldırdığı kaydedildi.

Çetin hakkında ''hakaret'' ve ''iftira'' suçlarından açılan davanın, Şubat 2009'da Ankara 8. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüleceği bildirildi.

-ÇETİN'DEN AÇIKLAMA-

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan TÜDEF Genel Başkanı Ali Çetin ise Gökçek ile Büyükşehir Belediyesine bağlı genel müdürlüklerin, kendisi hakkında çeşitli defalar dava açtıklarını ve suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti.

Bunların dördünün takipsizlik ya da beraat ile sonuçlandığını bildiren Çetin, adaletin doğruyu ve yanlışı ayıracağını belirtti.

Tazminat ya da ceza davalarının kendilerini hak arama mücadelesinden döndüremeyeceğini kaydeden Çetin, açıklamasında, ''Bu siyasi bir saldırı, yıldırma, korkutma hareketidir'' ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*