TÜDEF'den ekmek zammına tepki

TÜDEF'den ekmek zammına tepki.23230
  • Giriş : 08.11.2007 / 11:08:00

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin, Ankara Fırıncılar Odası’nın ekmek zammını yargıya taşıyacaklarını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çetin, tüketicilere, tepkilerini, "10-11 Kasım 2007 tarihlerinde ekmek almayarak" ortaya koymaları çağrısında bulundu.

TÜDEF Genel Başkanı Çetin yaptığı yazılı açıklamada, Ankara Fırıncılar Odası’nın ekmeğe yaptığı zammı Cuma günü yargıya taşıyacaklarını belirterek, “Pazartesi günü zammın geri alınması için resmen Ankara Valiliği’ne başvuracağız. Zammın tamamı geri çekilmezse zamcı Ankara Fırıncılar Odası-ATO tekelini Rekabet Kurulu’na şikayet edeceğiz” dedi. Tüketicilere, tepkilerini, "10-11 Kasım 2007 tarihlerinde ekmek almayarak" ortaya koymaları çağrısında bulunan Çetin, şu ifadelere yer verdi:

“Tüketiciler zamcıların gerçek yüzünü görün. Bir lokma ekmeğinizde gözü olanları tanıyın. Kendi üyelerinin dar çıkarları söz konusu olduğunda tüketicilerin çağrısına kulak tıkayıp, en haksız ve fahiş zammı bile sesini çıkarmadan onaylayanlar, artık tüketicilerin sorunları ile ilgileniyormuş gibi yapmamalıdır. Esnaf esnaflığına, tacir tacirliğine, tacir odası da kendi faaliyetlerine devam etmelidir”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious