Tudor: Takımda futbola aç isimler oynasın

Tudor: Takımda futbola aç isimler oynasın.16681
  • Giriş : 10.03.2017 / 09:45:00

Galatasaray'ın genç hocası Tudor, başarı için formülü açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zor günler geçiren Galatasaray'ın başına apar topar geçirilen Igor Tudor, takımının başarılı olması için yeni taktikler geliştiriyor.

Tudor, G.SARAY Teknik Direktörü Igor Tudor, G.Saray Dergisi’nin 164. sayısına konuk oldu. Röportajında önemli mesajlar veren Hırvat çalıştırıcı, “Oyuncularınızla konuşabilirsiniz, daha iyi olmaları için onları itebilirsiniz, antrenmanda iyi bir enerji ve atmosfer yaratabilirsiniz. Fakat geniş zaman düşünülürse bu sadece anlık bir etki yapacaktır. Başarıya ve futbola aç oyuncuların takımda olması önemli” dedi.

SADECE G.Saray oldukları için maç kazanamayacaklarının altını çizen 38 yaşındaki çalıştırıcı, “Çalışmanız, koşmanız, mücadele etmeniz ve savaşmanız gerekiyor. Üstünüzdeki forma ne kadar büyük olursa olsun emek harcamadan maç kazanamazsınız.

FUTBOLCULARIN sürekli olarak ‘Kazanmalıyım, kazanmalıyım...’ diye düşünüp kendilerine stres yaratmalarına gerek yok. Tabii ki de kazanmak zorundasınız. Bunun üstüne kafa yormaya gerek yok. Düşünmeleri gereken; nasıl iyi performans gösterecekleri, antrenmanda yaptıklarını nasıl sahaya yansıtacakları, koşmaları, taktiksel olarak yapmaları gerekenler, agresif olmaları... Bunları yaparsak galibiyet amaç değil, sonuç olacaktır. Sadece kazanmak istiyorsunuz diye maç kazanamazsınız. Bu tamamen saçmalık. Çok istiyorsunuz diye size 3 puan vermezler.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*