TÜFAD, Başkan Ulusoy'on yanında

  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'nden Türk futbolu üzerinde oyunlar oynandığını ve futbolun kargaşaya sürüklenmek istendiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) yaşanan gelişmelere yönelik TÜFAD'tan yapılan yazılı açıklamada, çeşitli grupların siyaseti futbolun içine çekmeye çalıştığı kaydedildi.

Bazı kişilerin kamuoyu yaratmaya çalıştığı öne sürülen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Yapay gündemler oluşturarak, siyaseti, Türk futbolunun yönetimine müdahil etme çabalarını şiddetle kınıyoruz. Dünya futbolunun uluslararası örgütleri olan FIFA ve UEFA'nın bu konulardaki hassasiyetini göz ardı ederek, şahsi çıkarları doğrultusunda yıllardır gelişmesine emek verdiğimiz futbolumuzu uluslararası arenada zayıflatma çabaları karşısında futbolumuzun tüm unsurları harekete geçmeli. Futbol kamuoyu bindiği dalı kesmemelidir. Gün kargaşa yaratma dönemi değil, sağduyu zamanıdır. Demokratik hukuk devletinde, adalete intikal etmiş bir konuyu, adaleti de etkileyecek bir şekilde gündemde tutmaya, hiçbir kişi ve kurumun hakkı olmamalıdır. Bizler, Türk futboluna zarar verecek her türlü hareketin karşısında olduğumuzu ve buna neden olanların cezalandırılmasını, ancak futbolumuzun uluslararası başarılara taşıyanların da ödüllendirilmesi ve alkışlanmasından yana olduğumuzun bilinmesini isteriz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious