TÜFAD ilk kez toplantı yaptı

TÜFAD ilk kez toplantı yaptı.10254
  • Giriş : 24.11.2008 / 18:48:00
  • Güncelleme : 24.11.2008 / 18:54:51

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği, Süper Lig'de görev yapmış ve halen yapmakta olan 14 teknik direktörle ilk kez toplandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TÜFAD'a ait Prestij Otel'de düzenlenen toplantıya Avrupa Antrenörler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber başkanlık etti.

Toplantıda Türk antrenörlere uygulanan 'Kıyım ve ayak kaydırması' konuları ele alındı. Düzenlenen ilk antrenörler birliği toplantısına, Mustafa Denizli, Erdoğan Arıca, Rıza Çalımbay, Osman Özdemir, Ziya Doğan, Aykut Kocaman, Mesut Bakkal, Bülent Uygun, Hikmet Karaman, Ünal Karaman, Hakan Kutlu, Mehmet Özdilek ve Giray Bulak gibi hem geçmişte Süper Lig'de görev yapmış hem de halen görev yapan teknik adamlar katıldı.

Toplantı hakkında konuşan Genel Başkan İsmail Dilber, toplumda teknik direktörlerin yanlış değerlendirildiğine dikkat çekerek, "Toplantıda ilk olarak Süper Lig'deki arkadaşlarımızla toplandık. Bunu daha sonra Bank Asya 1. Lig'deki teknik adamlarla da yapacağız. Bu toplantılarla ülke futbolu hakkında neler yapabileceğimizi ve sıkıntılardan nasıl kurtulacağımızı konuşacağız" şeklinde konuştu.

Türkiye'de teknik direktörlerin her zaman sıkıntıları olduğunu ifade eden Dilber, kulüplerin teknik adamlara yönelik sürekli bir kıyım halinde olduğunu söyledi.

Dilber, "Türkiye'de kıyım dediğimiz olay var. Kulüpler teknik direktörlerin işlerine son vererek kendilerine mi zarar veriyor, yoksa kendilerine zarar verirken bizim arkadaşlarımıza, teknik adamlarımıza mı zarar veriyor. Bir ülkede insan kolay yetişmiyor. Her branşta bu böyle. Birbirimize saygı duymamız lazım. Toplumun teknik adamlarımıza saygı duyması lazım. Herkes bu saygınlık içinde hareket ederse zannedersem hem ülke futboluna katkıda bulunuruz hem de bu gibi kargaşalardan da kurtulmuş oluruz" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*