Tugay futbolu bırakıyor!

Tugay futbolu bırakıyor!.14074
  • Giriş : 01.05.2009 / 09:57:00

İngiltere'deki dinamomuz Tugay Kerimoğlu, aktif futbol karıyerine nokta koyuyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tugay Kerimoğlu yeşil sahalara veda ediyor. Türk futbolunun son dönemde yetiştirdiği en önemli yeteneklerden olan 38 yaşındaki yıldız, 25 yıllık aktif Futbol kariyerine sezon sonunda nokta koyma kararı aldı.

8 sezondur Blackburn Rovers forması giyen Tugay, karıyeri ile ilgili açıklamalar yaptı. Teknik direktör Sam Allardyce ile görüşüp, bırakma isteğini ilettiğini söyleyen tecrübeli oyuncu, hocasının da bu talebini anlayışla karşıladığını ifade etti. 2000 yılında Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra Glasgow Rangers ve Blackburn formalarını giyen Tugay, Allardyce'ın ekibinde kendisinden faydalanmak istemesi durumunda hazır olduğunu belirtti.

'Souness ile çalışabilirim'

Sezon sonunda bir kez daha Allardyce ile görüşeceğini kaydeden Tugay, “Şu anda Blackburn'ün kümede kalmasından başka düşüncem yok, en az 5 puana ihtiyacımız var. Sezon bitiminde Türkiye'ye gidip, antrenörlük lisansımı güncelleyeceğim. Kompleksi olan, egosu yüksek biri değilim. Formayı çıkarıp, hemen takım elbise giyme gibi bir iddiam yok. Türkiye'ye kesinlikle dönmeyi düşünmüyorum. Kendime bir hedef koydum, 5-6 yılda hocalığa hazırlanmak istiyorum. Yardımcılık, ikinci, üçüncü hocalık benim için farketmez. Tecrübe kazanmak adına önemli isimlerin yanında bedava stajyerlik yapmaya hazırım. Souness ile birlikte çalışabilirim, onun benimle ilgili planları olduğunu biliyorum” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*