Tuğba Ekinci'ye 4 ay hapis

Tuğba Ekinci'ye 4 ay hapis.13757
  • Giriş : 13.11.2007 / 17:45:00

Tuğba Ekinci hapis cezası aldı. Niye ceza aldı? Hapse girecek mi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Manken Zeynep Yılmaz'ın aracına zarar verdiği gerekçesiyle yargılanan şarkıcı Tuğba Ekinci, 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ekinci'nin hapis cezası para cezasına çevrilirken, Yılmaz'ın avukatı Cesim Parlak, 15 bin YTL civarında maddi ve manevi tazminat davası da açacaklarını söyledi.

Şarkıcı Tuğba Ekinci, manken Zeynep Yılmaz ile olan tartışmasının ardından gece yarısı Yılmaz'ın evinin önündeki aracını sopayla zarar verdiği suçlamasıyla yargılandığı davada, 4 ay hapis cezasına mahkum edildi.

Ümraniye 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, Zeynep Yılmaz ve Tuğba Ekinci gelmezken, Yılmaz'ın avukatı Cesim Parlak ve Ekinci'nin avukatı Hülya Şen katıldı.

Tuğba Ekinci'nin mala zarar vermek suçundan eylemine uyan TCK'nın 151/1 maddesi gereğince suçun işleniş şekli, sanığın kişiliği göz önüne alınarak takdiren 4 ay hapis ceza ile cezalandırılmasına, sanığa verilen kısa süreli hürriyeti bağlayıcı cezanın 5237 Sayılı yasanın ilgili maddeleri gereğince suçun sanığın kişiliği, sosyal ve ekonomik durumu göz önüne alınarak günlüğü 20 YTL'den hesaplanıp 2 bin 400 YTL nakti para cezasına çevrilmesine karar verildi.

Zeynep Yılmaz'ın avukatı Cesim Parlak, adliye çıkışı basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Bugünkü duruşmada karar verildi. Tuğba Ekinci, Zeynep Yılmaz'ın aracına saldırdığı için mala zarar vermek suçundan 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yasalarda normalde 1 yıla kadar verilen cezalar günlüğü 20 ila 100 YTL arasında hesaplanarak para cezasına çevriliyor. Bu para cezasının alt sınır olan 20 YTL'den hesaplanarak 2 bin 400 YTL para cezasına çevrildi" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious