Tuğba ile İbo'nun cezaevi korkusu

  • Giriş : 02.06.2006 / 00:00:00

Organize suç örgütü elebaşısı olmakla suçlanan Kürşat Yılmaz ile birlikte tutuksuz yargılanan Tuğba Özay'ın 6.5, İbrahim Tatlises'in 8.5 yıl hapsi isteniyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Toprak operasyonu kapsamında haklarında dava açılan Kürşat Yılmaz, işadamı Korkmaz Yiğit, türkücü İbrahim Tatlıses, manken Tuğba Özay ve 'Banker Kastelli' olarak tanınan Abidin Cevher Özden'in de aralarında bulunduğu 42 kişinin İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmasına dün devam edildi. Duruşmaya Kürşat Yılmaz'ın da bulunduğu 20 tutuklu ile Tatlıses, Özden ve Özay'ın da aralarında olduğu tutuksuz 10 sanık katıldı.

ÖZAY RAHAT İBO GERGİN
Tuğba Özay rahat hareketleri ile dikkat çekerken, Tatlıses'in ise gergin olduğu gözlendi. Basın mensuplarının görüntü almasından rahatsız olan Tatlıses duruşma salonuna gitmek için güvenlik koridorunu kullanmak isteyince polisler tarafından uyarıldı. Tatlıses daha sonra duruşma salonlarının bulunduğu koridora alındı.

TEK SUÇUM SEVMEK
Adliyeye korumalarıyla gelen Tuğba Özay, duruşma salonunda Tatlıses ve Özden ile en ön sırada oturdu ve göz göze geldiği Kürşat Yılmaz'a başıyla selam verdi. İddiaları kabul etmeyen manken, Kürşat Yılmaz ile 2003'te sunuculuk yaptığı Giresunspor gecesinde tanıştığını söyledi. Prodüksiyon şirketi olan Yılmaz'dan film teklifi aldığını belirten Özay, 'Daha sonra başlayan arkadaşlığımız gönül ilişkisine döndü. Benim tek suçum sevmek. Sanıyorum bunun dışında da başka suçum yoktur' dedi. İbrahim Tatlıses de, Asena adıyla bilinen oryantal Onur Çakmak'ın, Adana'da sahneye çıkmasını engellediğine ilişkin iddiayı kabul etmedi. Tatlıses, 'Gündemde kalmak için bu ithamlarda bulunmuştur. Aslı olmayan şeylerdir' dedi.

İDDİANAMEDEN
Savcılık iddianamesinde Kürşat Yılmaz'ın 166 ile 307 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istenirken, Abidin Cevher Özden'in 41.5 ile 64.5 yıl, Korkmaz Yiğit'in 11.5 ile 19.5 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor. Tatlıses'in 'suç işlemek için kurulan örgüte üye olmak' ve 'çalışma hürriyetini ihlal' suçlarından 2.5 ile 8.5 yıl, Tuğba Özay'ın 'suç işlemek için kurulan örgüte üye olmak' ve 'devletin emniyet teşkilatını alenen aşağılamak' suçlarından 2.5 ile 6.5'ar yıl arasında hapsi isteniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious