Tuğba Özay, siyasete atılmak istiyor

Tuğba Özay, siyasete atılmak istiyor.6295
  • Giriş : 03.12.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin ünlü mankenlerinden Tuğba Özay, cep doldurmak için siyaset yapılmayacağını, milletvekili adayı olunmayacağını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özay, "Gönlüm CHP'den ve Trabzon'dan milletvekili adayı olmak. Değişik parti ve illerden milletvekilliği adaylığı teklifi alıyorum. Yaptırdığım ankette, milletvekili olmam isteniyor. Gittiğim her yerde zaten sevenlerim beni Başbakan gibi karşılıyor." dedi.

Kayseri Park merkezindeki defile için geldiği Kayseri'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü manken Tuğba Özay 'Kayseri'den milletvekilliği teklif edilse girer misiniz?' şeklindeki soruya "Ben her gittiğim yerde çok güzel karşılanıyorum. Beni sevenleri ben daha çok seviyorum. Çünkü ben tüm enerjimi, işime olan sevgimi sevenlerimden alıyorum diyebilirim. Muazzam bir ilgi, muazzam bir sevgi var. Gittiğim her yerde Başbakan gibi karşılanıyorum. Bu nedenle siyasete sıcak bakan bir genç olarak Kayseri'den milletvekilliğine adaylığımı koysam muhtemelen alırım. Bu konuda iddialıyım. Milletvekili olabilirim." dedi.

Ünlü manken 'İlk seçimde yine kafanızdaki parti CHP mi?' şeklindeki bir başka soruya "Zaten CHP üye olduğum parti. Bu konuda birçok siyasi yerden de destek görüyorum. Biz geçtiğimiz ay bir anket yaptırdık. Bunu da ilk kez söylüyorum. Türkiye genelinde bir anketti. Benim siyasete girip girmememle ilgili. Girersem benden beklentileri ve bakış açılarının ne olduğu, hayatımda neler yapmalı ve neleri değiştirmeliyim bunun gibi bir anketti. Gerçekten çoğunluk adaylığım konusunda bana çok sıcak yaklaşmış" yanıtını verdi.

Milletvekilliği adaylığı için bazı şehirlerde anket yaptırdığını da belirten Özay, "Karadeniz'den nereden aday olursam olayım, kazanacağımı umuyorum. Ve de öyle düşünüyorum. Artı Sivas, Güneydoğu'da pekçok yer ve Antalya. Benim kafamdan geçen yer ise Trabzon. Ben Trabzon'dan aday olmak istiyorum. Çok değerli milletvekillerim ve büyüklerimin söyledikleri il ise İstanbul. Ama bu işler öyle kolay işler değil." şeklinde konuştu.

Kendisinin Trabzonsporlu olduğunu belirten Tuğba Özay, Galatasaray-Fenerbahçe derbisini kimin kazanmasını istediği yönündeki soruya "İyi oynayan kazansın. Trabzonspor şu anda küme düşme durumunda. Yapmayın ama şu an durumu o kadar kötü. Ama bu derbiyi kim alır derseniz, sanırım Fenerbahçe alır. 2-1 olabilir." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious