Tuğba Özay, tutuklandı!

Tuğba Özay, tutuklandı!.9565
  • Giriş : 11.08.2007 / 08:30:00

Rulet operasyonunda “azmettirici” iddiasıyla sorgulanan manken Tuğba Özay, tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Seni öldüreceğim kanında yürüyeceğim

Özay, polisteki ifadesinde, "Sevgilim ayrılmak istediğimi söyleyince 'Seni öldüreceğim, kanında yürüyeceğim' diye tehdit etti. Kimseyi azmettirmedim. Sadece tehditten vazgeçmesi için haber yolladım" dedi

Ayrılmak istediği sevgilisinin tehditleri yüzünden Yaşar Öz'den yardım istediği ve Akmerkez'de çatışmaya neden olduğu öne sürülen ünlü manken Tuğba Özay ile 10 zanlı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 1 kişinin yaralandığı olayda, çeteyi azmettirdiği öne sürülen Tuğba, yaşlı gözlerle polise verdiği ifadede ilginç iddialarda bulundu.

‘SAPLANTIYA ÇEVİRDİ’

Tuğba’nın ifadesinde, “Akın Büyükoğlu'yla aramızda düzeyli başlayan sevgi ilişkisi zamanla saplantıya dönüştü. Artık işi bırakmamı ve ev hanımı gibi yanında oturmamı istiyordu. İş programıma bile bakıp 'Şunlara çıkmayacaksın' uyarılarında bulunuyordu. Benim çalışma isteğimi görünce de 'Seni hastanelik ederim işe bile gidemezsin. Seni öldüreceğim, kanının üzerinde yürüyeceğim' şeklinde tehdit ediyordu. Birlikteliğimiz artık yürümez bir hal almıştı. Çevremdeki herkes ondan ayrılmam gerektiğini söylüyordu" dediği öğrenildi. Özay, Akmerkez'de 6 Ağustos gecesi Abdülcabbar Kibaroğlu'nun yaralandığı çatışmayı özetle şöyle anlattı:

‘HAKKINI HELAL ET’

"Akın Büyükoğlu'ndan ayrılma kararı alınca sürekli beni cepten arayarak küfretti. 5 Ağustos 2007’de İzmir'deydim. Gün boyu beni arayıp, anneme, babama küfretti. Asistanım Kadir Şen, arkadaşı Savaş Arıkdoğan'ı aradı. Kadir'den telefonu aldım, Savaş'tan, kendisini akrabam olarak tanıtıp Akın'ı uyarıp tehditlere son vermesini söylemesini rica ettim. Akın tehditlerini sürdürdü. Saat 23.30 sıralarında Akın yeniden arayıp, 'Cabbar vuruldu. Seni seviyorum. Hakkını helal et' deyip kapattı. Bir gün sonra İstanbul'a geldiğimde olayları öğrendim. Olayla ilgili Yaşar Öz'le hiç konuşmadım."

11 KİŞİ CEZAEVİNDE

Nöbetçi İstanbul 13. Ağır Ceza’da hakim karşısına çıkan Tuğba Özay, F. Osman Akıncı, Fehmi Çelikkanat, Ozan Yahşi, Bengü Karagözler, Sinan Öz, Tayfun Boz, Turgut Özyıldırım, Erol Karakaya, Murat Altunlu ve Murat Öztürk tutuklandı. 7 kişi serbest bırakıldı. Kararın ardından avukatına sarılan Tuğba kendinden geçti.

TUGBA NEREDEN NEREYE

10 Şubat 1978 yılında İstanbul'da doğdu. 14 yaşına kadar tiyatro eğitimi aldı. Voleybol, yüzme ve dalış eğitimi aldı. 1994’te aynı yıl içinde TRT'de "Sonradan Görmeler" adlı ilk TV dizisinde yüzme öğretmenini canlandırdı. 1995 yılında Türkiye'nin 1'inci, Dünyanın ise 2'nci güzeli oldu. Aynı yarışmada dünyanın en güzel vücutlu mankeni de seçildi. Türkiye’nin en çok kazanan mankeni oldu. Sert dili, kavgaları, tartışılan açıklamaları ve silah sevgisiyle tanındı. Uzun bir süre mafyanın dünyasından Kürşat Yılmaz’la aşk yaşadı. Yılmaz’la birlikte yakalanınca, ağır cezalık oldu. Aynı camiadan seç tiği son aşkı Akın Büyükoğlu’ndan ayrılmak isteyince, sonu kelepçeye varan olaylar zincirine karıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious