Tuğba Özay adliyede!

Tuğba Özay adliyede!.26475
  • Giriş : 01.05.2008 / 13:15:00

Rulet operasyonu kapsamında aralarında tahliye edilen manken Tuğba Özay, ilk kez hakim karşısında çıkmak üzere Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

"Rulet" operasyonu kapsamında hazırlanan iddianamede, "Susurluk davası" hükümlüsü Yaşar Öz'ün de aralarında bulunduğu 23 tutuklu 51 sanık hakkında 1.5 yıldan 264.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmış, iddianameyi kabul eden İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi Tuğba Özay'ın da aralarında bulunduğu 6 kişinin tahliyesine karar verilmişti.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada müşteki sanık Tuğba Özay, "suç işlemek için kurulan örgüte yardım etmek" ve "tehdide azmettirmek" suçlarından 3.5 yıldan 9.5 yıla, tutuklu sanık Yaşar Öz ise "suç işlemek için örgüt kurmak", "nitelikli yağma", "yağmaya teşebbüs", "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma", "hakaret", "yağmaya azmettirme", "kumar oynatma", "kasten adam yaralama", "kasten adam öldürmeye teşebbüse azmettirmek", "resmi belgede sahtecilik", "şantaj" ve "Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet" suçlarından 145 yıldan 264.5 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıkıyor. Tuğba Özay, avukatıyla birlikte duruşma için Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious