Tuğba Özay din mi değiştiriyor?

Tuğba Özay din mi değiştiriyor?.26475
  • Giriş : 26.04.2009 / 16:27:00

Manken Tuğba Özay, Meryemana Evi'nde dua etti; hacı oldu, dilek ağacına bez bağladı, mum yaktı ve kutsal sayılan çeşmeden su içti.."Hıristiyan mı olacaksınız" şeklindeki sorulara ise bakın ne cevap verdi;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kuşadası'nda tanıtım toplantısına katılan Tuğba Özay, çalışma saatleri dışında kalan bölümde ise Kuşadası ve çevresindeki tarihi ve turistik yerleri gezdi.

Tuğba Özay'ın gezinti turu sırasında en çok dikkat çeken Selçuk ilçesi sınırları içerisindeki ünlü Meryemana Evi'ni ziyaret etmesi oldu. Meryemana Evi'nde dua eden ve hacı olan Tuğba Özay, çıkışta hıristiyanların yoğun ilgi gösterdiği dilek ağacına bez bağladı, mum yaktı ve kutsal sayılan çeşmeden su içti. Tugba Özay, hıristiyan Mario ile evlenecek olması nedeniyle Meryemana ziyaretinin ardından soru yağmuruna tutulunca sinirlendi.

"Hıristiyan mı olacaksınız" şeklindeki sorulara Tuğba Özay, şöyle karşılık verdi:

"Kesinlikle böyle bir şey yok. Bunların hepsi uydurma. Ben buraya yıllardır gelirim. Burası da Allah'ın evi. Beni kimse dinimden vazgeçiremez. Ayrıca, Mario ile evlenip hıristiyan olacağım yolundaki iddialar doğru değil. Ben asla dinimi değiştirmem." Bunu Mario'ya da izah ettiğini anlatan Özay, şöyle konuştu:

"Böyle bir değişim asla benim için söz konusu değil. Konuştuk o da saygıyla karşıladı. Hiçbir sorun yok. Bunun yanında tam aksine Mario'nun Müslümanlığa karşı bir ilgisi var, araştırmalar yapıyor. Çocuklarımız olursa Müslüman olacak."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*