Tuğba Özay duruşmalara gitmeyecek

Tuğba Özay duruşmalara gitmeyecek.9565
  • Giriş : 02.05.2008 / 23:05:00

''Çıkar amaçlı bir suç örgütü''ne yönelik çeşitli illerde düzenlenen ''Rulet'' adlı operasyon kapsamında açılan ve 51 sanığın yargılandığı davada, aralarında Tuğba Özay'ın da bulunduğu 18 tutuksuz sanığın duruşmalardan vareste tutulması kararlaştırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmanın bugünkü oturumuna, daha önceden ifadesi alınamayan tutuksuz sanıklardan Filiz Özyıldırım, Orhan Dursun, Tayfun Boz, Atilla Yağmur, Kenan Kavı, Süleyman Topal, Aydınhal Kasal, müşteki-sanıklar Mustafa Cankurt ve Hüseyin Güllük ile "şikayetçi" Kenan Korkmaz katıldı.

İfade veren sanıklardan Filiz Özyıldırım, tutuklu sanıklardan Yaşar Öz'ün akrabası olduğunu belirterek, "Bu yüzden buradayım. Ben restoran işletiyorum, kumarhane işletmiyorum. Benim Yaşar Öz ile herhangi bir bağlantım olmamıştır" dedi.

Mustafa Cankurt da, emekli emniyet müdürü olduğunu ifade ederek, 15 sayfalık yazılı dilekçesini mahkemeye sundu. Cankurt, Yaşar Öz'ü tanımadığını, Abdülcabbar Kibaroğlu'nun yaralandığı olayda kendi kafasına da silah kabzasıyla vurulduğunu kaydetti.

Hüseyin Güllük ise Yaşar Öz'e ait oteldeki barın yüzde 50 ortağı olduğunu anlatarak, şunları söyledi:

"Yaşar Öz ile ticari ortaklığımız vardır. Ortaklığımız nedeniyle aramızda bazen tartışmalar oluyordu. Beni darp eden kişilerin kim olduğunu bilmiyorum. Öz ile aramızda sorun olduğunu bilen kişilerdi. Öz ile bağlantıları olmadığını sonradan anladım. Şikayetçi değilim."

Güllük, iddia edildiği gibi hayali ihracat işine de girişmediğini sözlerine ekledi.

Duruşmada dinlenen diğer sanıklar da suçlamaları kabul etmediler. Mahkeme heyeti, dün ve bugün yapılan oturumlarda ifadesi alınan ve müşteki-sanık Tuğba Özay'ın da aralarında bulunduğu 18 tutuksuz sanığın duruşmalardan vareste tutulmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Karar dolayısıyla, Özay ile diğer 17 sanık, duruşmalara katılmayabilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious