Tuğba Özay kaza geçirdi

Tuğba Özay kaza geçirdi.8378
  • Giriş : 06.05.2007 / 00:00:00

Manken Tuğba Özay, yamaç paraşütü yaparken dengesini kaybedip metrelerce sürüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tekirdağ'da düzenlenen Hıdrellez şenliklerine katılan ünlü manken Tuğba Özay, yamaç paraşütü yapmak isterken rüzgar nedeniyle metrelerce sürüklendi. Yardımına koşan paraşütçüler tarafından yerde sürüklenirken güçlükle durdurulan Özay, deneme uçuşunu iptal etti ve hemen annesini telefonla arayarak “Anne ölümden döndüm” dedi.

İki ay önce Ankara'dan İstanbul'a gelirken geçirdiği kaza sonucu Bolu'da kaldırıldığı hastanede acil olarak ameliyata alınarak yırtılan iki kulak zarı dikilen Tuğba Özay, bu kez yamaş paraşütü ile deneme uçuşu yapmak isterken, büyük bir tehlike atlattı. Tekirdağ’da denizden 625 metre yükseklikte bulunan Yeniköy tepesinde düzenlenen 1’inci Yamaç Paraşütü gösterilirini izlemek isteyen manken Tuğba Özay, burada yamaç paraşütü ile uçmak istediğini söyleyince hazırlıklar yapıldı. Paraşüt pilotu Kadir Aksoy tarafından hazırlanan Özay, havalanmak üzere yürümeye başladığı sırada esen ters rüzgar nedeniyle kontrolünü kaybedip, yerde sürüklenmeye başladı. Çığlık atarak metrelerce yerde sürüklenen Özay’ın yardımına, diğer paraşütçüler koştu ve ünlü mankeni güçlükle durdurabildi.

Yerde sürüklendiği için vücudunda çizikler oluşan Tuğba Özay, yaşadığı şok nedeniyle uçuşunu iptal etti. Programını iptal edip şenlikten ayrılan Özay, annesini telefonla arayarak, “Anne yamaç paraşütü ile uçuş yapmak isterken rüzgar beni ters yöne götürdü ve yerde sürüklendim. Beni diğer paraşütçüler kurtardı. Ölümden döndüm” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious