Tuğba Özay kitabını tanıttı

Tuğba Özay kitabını tanıttı.14016
  • Giriş : 02.08.2008 / 21:39:00

Manken Tuğba Özay, cezaevinde kaldığı 167 günü konu aldığı 'Bedel' isimli kitabını Kayseri'de tanıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tuğba Özay, Kayseri Park Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen programda, hayranlarına imzalı kitabını dağıttı. Vatandaşlar, Özay'dan imza almak ve kendisiyle fotoğraf çektirmek için kuyruklar oluşturdu.

İmzalı kitap alamayan miniklerin kollarına imza atan Özay, hayranlarının sorularını da cevaplandırdı. Sorularla kendisinin fazla zor durumda bırakılmamasını isteyen Özay, "Bugüne kadar sıkıştırılmaktan bıktım artık. 'Bedel' isimli kitabımı ilk olarak Kayseri'de tanıtıyorum. Kitabımı çocuğum gibi görüyorum. İnşallah ileride gerçek bir çocuğum olur" dedi.

Cezaevine girdiği zaman kağıdı kaleme eline alıp hemen yaşadıklarını yazmaya başlamadığına dikkat çeken Özay, 2 haftalık bir adaptasyon sürecinden sonra yazmaya başladığı kaydetti. 6 ay sonunda 600 sayfalık bir günlüğün ortaya çıktığını ifade eden Özay, "Kitapta, cezaevindeki hayatımdan, çevremden, gözlemlerimden, toplumsal düşüncelerimi ve siyasi görüşlerimi aktardım. Kimsenin başına bu tür bir olay gelmesini istemem. Sonuçta ortada bir gerçek var. Kitapta bu duygularım var. Hayatta her şeyin bir bedeli var. İbretlik bir kitap olduğunu düşünüyor ve okuyan herkesin kendisinden bir şeyler bulacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Yaşanan orman yangınlarına her platformda değindiğini de belirten Özay, "Ormanlarımızı koruyalım. Geleceğimize güzel bir çevre bırakabilmek için ormanlarımıza sahip çıkmalıyız. Bu ülke hepimizin, tek yürek tek bilek olmalıyız. Yanan bölgelerin ağaçlandırılması için bir kampanya başlatılmasını ve Kayserili hayırsever işadamlarının da duyarlı olacağını biliyorum" ifadelerini kullandı.

Tuğba Özay, 'Armoni' isimli şiiriyle hayranlarına veda etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*