Tuğba Özay'ın annesi kızını tutukevinde ziyaret etti

Tuğba Özay'ın annesi kızını tutukevinde ziyaret etti.13197
  • Giriş : 14.08.2007 / 15:00:00

Manken Tuğba Özay'ı, annesi Duygu Özay, Paşakapısı Kadın Tutukevi'nde ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

''Susurluk Davası'' hükümlüsü Yaşar Öz'ün de yakalandığı operasyon kapsamında tutuklanan manken Tuğba Özay'ı, annesi Duygu Özay, Paşakapısı Kadın Tutukevi'nde ziyaret etti.

Cezaevinde kızı ile yaklaşık bir saat görüştükten sonra dışarıda bekleyen basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Duygu Özay, kızının en kısa zamanda suçsuzluğunun anlaşılacağını ifade ederek, ''Gerekli işlemleri avukat zaten yapıyor. Türk adaleti araştırıp gereken hakkı verecektir. Kızımın suçsuz olduğuna inanıyorum'' dedi.

Gazetecilere, 'Kızımı sizlere sorsam suçlu der misiniz?' diye soran Özay, ''Tuğba'nın durumu içerinin ortamının güzel olmasından dolayı iyi. Kızımla görüşmem beni mutlu etti. Kendisinin de moralinin daha iyi olduğunu gördüm. Mahkumlar, 'Tuğba Özay' diye alkış ve tezahüratta bulunuyorlar. Kendisini sevenlere selamlar gönderdi. Kızımı görünce çok çok iyi oldum. Zaten kendisi suçsuzluğuna inanıyor. Türk adaleti bunu ortaya çıkaracaktır'' diye konuştu.

Kızına bir anne olarak güçlü olması için moral verdiğini ifade eden Duygu Özay, şunları kaydetti:

''Tuğba ile ilgili asılsız iddialar konuşuldu. '2 gün yemek yiyemedi' dediler. Şu an kendisinin öyle bir sıkıntısı yok. Yemeklerini iyi yediğini belirtiyor. Kızımın tutuklandığı konular hakkında yorum yapmak istemiyorum. O konular avukatın işi. Eşim de yakın bir zamanda kızımı ziyaret edecek. Benden herhangi bir isteği olmadı. Sadece 'Anne kendinize iyi bakın' dedi. O bana güç verdi, ben ona güç verdim. Ayrılırken şarkılar söyledik. O 'Başın öne eğilmesin' ve 'Leylim ley' adlı şarkıları söyledi, ben de eşlik ettim. Sonra da camdan öpüşerek ayrıldık. Tutuklular da arkasından alkışlar yaptı. Cezaevi görevlilerine çok teşekkür ederim. Çok içten davrandılar.''

Bir gazetecinin, ''Babası Tuğba'ya mektup göndermiş doğru mu?'' diye sorduğu Duygu Özay, ''Hayır böyle bir şey yoktur'' dedi.

Özay, ''Kızınızın karantinada tutulduğu belirtildi, bu doğru mu?'' şeklindeki soruyu da ''Hayır, hayır öyle bir söylenti yanlış. Zaten içeriyi görmeden yazı yazmak suçtur'' diye cevaplandırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious