Tuğba Özay'ın CHP'ye üye olmak istemiş ama yapılmamış!

Tuğba Özay'ın CHP'ye üye olmak istemiş ama yapılmamış!.12960
  • Giriş : 13.08.2007 / 19:10:00
  • Güncelleme : 13.08.2007 / 17:37:38

Tuğba Özay'ın uzun zamandır CHP'ye üye olmak istediğini, ama oyalayarak üye yapılmadığı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, çeteye yardım ettiği iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konulan manken Tuğba Özay'ın uzun zamandır CHP'ye üye olmak istediğini, ama kendilerinin oyalayarak üye yapmadıklarını söyledi. Sevigen, dün Cine 5'teki Üç artı Bir adlı programda soruları yanıtlarken, bir süre önce CHP Genel Merkezi önünde yapılan protesto eylemini engellemek için Çankaya Belediyesi kamyonlarının getirilmesini "densizlik" olarak nitelendirdi. Sevigen, programda özetle şunları söyledi:

TUĞBA ÖZAY'I ÜYE YAPMADIK

Tuğba Özay, Kürşat Yılmaz ile yakalandığında CHP üyesi diye haberler ççıktı. Kendisi sağda solda İstanbul il örgütüne üye olduğunu söylüyordu. O zaman aradık taradık, üyemiz olmadığını tespit ettik. Herkesin kimle olduğu, özel hayatı bizi ilgilendirmez. Ama bunca zamandır CHP'ye üye olmak istediğini söylüyordu. Hatta arayıp 'Beni üye yapmıyorsunuz' diye sitem ediyordu. Biz de bunca zamandır kırmadan oyaladık, üye de yapmadık.

BAYKAL DOĞU GEZİSİNE ÇIKACAK

Seçim sonuçlarının nedenlerini araştırmak üzere çalışıyoruz. Hem partide bir rapor hazırlanıyor, hem de dışardan bilim adamlarına bir araştırma yaptırılıyor. Biz de hatalı ve eksik olduğumuz yönleri düzeltme çalışması yapacağız. En kısa zamanda başta Doğu ve Güneydoğu olmak üzere genel başkanımızla bir tura çıkacağız. Ama öyle teşkilatlara haber vererek ya da planlı toplantılar şeklinde değil. Gidip sıradan vatandaşlar olarak kahvelerde oturup insanlarla sohbet edecek. Bu konuda henüz genel başkanla henüz kesin bir planlama yapılmadı. Henüz taslak halinde bir proje.

ABD 1 MART'IN FATURASINI KESTİ

Demokrat Parti projesinin çöküşü bizim planlarımızı bozdu. Ondan sonra dengeler tümüyle değişti. Birleşme olsaydı böyle bir sonuç çıkmayacaktı. AKP, 2 milyar dolar nakit para dağıttı. Çekleri yardımları yakalayıp teşhir ettik. Biz 1 Mart tezkeresinin bu kadar önemli olduğunu anlamamıştık. İddia ediyorum ilerde 1 Mart ulusal bayram olarak kutlanacak. Ama o 1 Mart'ın faturasını bize kestiler. ABD'nin Adana Başkonsolosu Batman'a gidip baro seçimine müdahale etti Biz onlara teslim olsaydık böyle olmazdı. Bu kadar yoğun ve farklı boyutlarda üzerimize gelineceğini tahmin edemedik.

BİZ DE YARDIM DAĞITACAĞIZ

Bundan sonra biz de AKP ile aynı dille ve yöntemlerle görüşlerimizi savunacağız. Kendimizi halkımıza varoşlarda çalışarak, eğitim vererek anlatacağız. Gerekirse biz de yardım dağıtacağız. CHP'de varoşlara gitmeyen yönetici olmayacak.

YETENÇ SAV'A KIZDI

Erdoğan Yetenç partiye dönecek. Genel başkanımız arkadaşları meclis seçimlerinde serbest bırakmıştı. Ama Erdoğan bey, Önder Sav'ın milletvekillerimizi telefonla arayarak diğer adaya oy vermeleri telkinlerinde bulunduğunu tespit etmiş, bunu iddia ediyor. Yoksa istifasının iddia edildiği gibi kırmızı plaka ile ilgisi yok.

CEMAL KAYA'YA BMW ALIRIM

AKP Ağrı Milletvekili Cemal Kaya ile havalanında karşılaştığımızda seçim tahminlerimizi konuştuk. Ama öyle bahse girmemiştik. Onun arabası 200 bin euroluk Lincoln, benimki 20-25 bin euroluk Mercedes. Ben böyle iddia olmaz dedim. Ama o çok ısrar ederse feda olsun, bir BMW alırım.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious