Tuğba Özay'ın elleri kelepçeli yürürken fotoğrafları

Tuğba Özay'ın elleri kelepçeli yürürken fotoğrafları.13914
  • Giriş : 08.08.2007 / 23:47:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 20:31:05

Tuğba Özay sabah saatlerinde avukatlarıyla birlikte polise teslim oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sevgilisi Akın Büyükoğlu’ndan ayrılmak için çete tuttuğu iddia edilen ünlü manken Tuğba Özay sabah saatlerinde avukatlarıyla birlikte polise teslim oldu. Özay, sağlık kontrolüne götürülürken eline kelepçe vuruldu. Eski sevgiliside polis tarafından aranıyor.

Akmerkez’de meydana gelen ve üç kişinin yaralanması ile sonuçlanan silahlı çatışma olayı ile ilgili olarak hakkında yakalama kararı bulunan Tuğba Özay avukatları ve asistanı ile birlikte İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gelerek teslim oldu. Özay, emniyet girişinde, “İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Kendi isteğimle teslim oldum” dedi.

Avukat Edip Önder, Tuğba Özay hakkında bir günlük gözaltı süresi bulunduğunu belirterek, ifade vermek için beklediklerini söyledi. Avukat Önder, soruşturmanın gizli olması nedeniyle kendilerinin de müvekkili hakkındaki iddialardan henüz haberi olmadığını belirtti. Tuğba Özay'ın ifadesi alındıktan sonra gözaltında tututulup tutulmayacağının belli olacağını ifade eden avukat Önder, suçun oluşmasında Tuğba Özay'ın bir katkısının olmadığını öne sürdü.

KELEPÇE VURULDU

Manken Tuğba Özay'a gözaltı prosüdürü uygulandı. Sağlık kontrolü için hastaneye götürülen Özay'ın ellerine kelepçe vuruldu. Kelepçelerini gizlemek isteyen Özay ile gazeteciler arasında kovalamaca yaşandı.

Ayrılmak istediği sevgilisini Yaşar Öz ve çetesi ile anlaşarak tehdit ettirmekle suçlanan Tuğba Özay dün sabah saat 10: 30 sıralarında emniyete gelerek kendisi teslim oldu. Avukatları ve asistanı ile birlikte emniyete gelen Tuğba Özay göz altına alınarak sorguya alındı. Özay ayrıca azmettirici olarak suçlanıyor. Gözaltına alınacağını düşünmeyen ve sadece ifade verip çıkacağını düşünen Özay, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne girer girmez gözaltına alındı. Sürekli podyumlarda görmeye alıştığımız ve son dönemlerde yaşadığı aşklarla gündeme gelen Özay, sağlık kontrolüne gittiği Haseki Devlet Hastanesi’ne bağlı Kamu sağlığı Merkezi’ne elleri kelepçeli olarak götürüldü.

ESKİ SEVGİLİ ARANIYOR

Akmerkez’de yaşanan silahlı çatışmanın ardından azmettirici olarak hakkında arama kararı çıkarılan Tuğba Özay ile birlikte sevgilisi Akın Büyükoğlu hakkında da savcılık tarafından yakalama kararı çıkarıldı. Polis tarafından aranan ancak bulunamayan Akın Büyükoğlu’nun hala bulunamadığı öğrenildi.
'BÖYLE OLACAĞI HİÇ AKLIMA GELMEMİŞTİ'

Organize çete lideri Yaşar Öz’den yardım isteyen Tuğba Özay’ında çete kapsamına alınabileceği öğrenildi. Akmerkez’de yaşanan silahlı çatışma öncesi Rulet Operasyonu kapsamında göz altına alınan ve örgüt kurmak, üye olmak, örgütü yönetmek, gizli kumar oynatmak ve zorla haraç almakla suçlanan Yaşar Öz’den yardım istediği öğrenilen Özay’ın çete kapsamına alınması gündeme gelirken Özay’ın ifadesinde işin bu boyuta geleceğini tahmin etmediğini söylediği öğrenildi. İfadesinde eski sevgilisi Akın Büyükoğlu’nun kendisini tehdit ettiğini söyleyen Özay’ın, “Akın Büyükoğlu'ndan ayrılmak istedim. Kendisine bunu söyledim. Ama o bunu kabul etmedi ve beni tehdit etti. Ben de Yaşar Öz'ün yakın adamı olan Abdülcabbar Kibaroğlu'ndan yardım istedim. İkisi buluşmuşlar. Silahlar patlamış. Ben bunları sonradan öğrendim. Böyle olacağı hiç aklıma gelmemişti. Ben suçsuzum" dediği öğrenildi.

OLAYIN PERDE ARKASI

Akmerkez’in 9.’uncu katta başlayan “ayrılık” görüşmesinde biranda silahlar çekildi. 30 merminin atıldığı çatışmada, Yaşar Öz’e yönelik yapılan “Rulet” operasyonunda aranan Abdülcabbar Kibaroğlu’da yaralandı. Tuğba Özay’ın “Ayrılık” sorununu halletmesi için ilk başta Yaşar Öz’ü aradığı, Öz’ünde bu işi halletmesi için adamı olan Abdülcabbar Kibaroğlu’nu görevlendirdiği belirlendi. İstanbul’un lüks yerleşim yerlerinden olan Akmerkez’de ki Residans’ın 9.’ncu katında meydana gelen silahlı çatışmada, Yaşar Öz’ün sağ kolu olan Abdülcabbar Kibaroğlu yaralanmıştı. Yapılan soruşturmada, ünlü manken Tuğba Özay’ın ayrılmak istediği evli sevgilisi Akın Büyükoğlu’nun hayır cevabı üzerine, kendisine yardım etmesi için Yaşar Öz’ü aradı. Yaşar Öz’de bu ayrılık işini halletmesi için adamı Abdülcabbar Kibaroğlu’nu görevlendirdi. Tuğba Özay’ın yardım isteği üzerine, Abdülcabbar Kibaroğlu, eski emniyet müdürü Mustafa G.’nin de aralarında bulunduğu 6 kişi ile birlikte işadamı Atilla Domaniç’in Akmerkez 9’ncu katta bulunan residansına gitti.

"BİZDE HENÜZ BİR ŞEY BİLMİYORUZ"

Tuğba Özay'ın avukatı Edip Önder soruşturmanın gizli olması nedeniyle müvekkilinin henüz ne tür iddialarla suçlandığını bilmediklerini söyledi. Gazetelerde çıkan haberler üzerine Tuğba Özay ile emniyet müdürlüğüne geldiklerini belirten avukat Önder, Tuğba Özay'ın ifade vermek için beklediğini sözlerine ekledi. Tuğba Özay hakkında bir günlük gözaltı süresi bulunduğunu belirten avukat Önder ifadesi alındıktan sonra gözaltında tututulup tutulmayacağının belli olacağını ifade etti. Suçun oluşmasında Tuğba Özay'ın bir katkısının olmadığını öne süren avukat Önder, "Telefon görüşmeleri var. Bunula ilgili yakalama kararı çıktı. İfadesini verdiği taktirde bizde ne olduğunu anlamış olacağız" dedi.

"KARIMA 4 MİLYON YTL VERDİM"

Abdülcabbar Kibaroğlu, daha sonra Akın Büyükoğlu’nu arayarak, “Tuğba’dan ayrılacaksın” dedi. Aldığı telefon üzerine çılgına dönen Akın Büyükoğlu, “Ben Tuğba yüzünden karımdan ayrılmak üzereyim. O na 4 milyon YTL para verdim. Beni bırakamaz diyerek” yüz yüze görüşmek için Atilla Domaniç’in Residansına gitti. Bu arada 2002 yılında Atilla Domaniç’in kafasına bardak atıldığı gerekçesiyle Reina Bar’ın kapısına 4 el ateş açan Levent Ortaç’da olaylardan habersiz olarak Domaniç’in ziyaretine geldi.

SİLAHLAR ÇEKİLDİ

Abdülcabbar Kibaroğlu ve eski emniyet müdürü Mustafa G. silahlarını teşhir ederek Akın Büyükoğlu’ndan Tuğba Özay’dan ayrılmasını istedi. Bunun üzerine biranda kargaşa yaşandı. Çıkan kargaşada olaylardan habersiz Atilla Domaniç’i ziyarete gelen Levent Ortaç silahıyla ateş açtı. Ortaç’ın silahından çıkan kurşun, eski emniyet müdürü Mustafa G.’yi kaşından hafif sıyırarak Abdülcabbar Kibaroğlu’nun bacağına isabet etti.

30 BOŞ KOVAN BULUNDU

Akmerkez Güvenlik Kamerası’ndan olay anı saniye saniye izlendi. Kamera görüntülerinde silahlı kişilerin asansörlere binerek koşuştuğu belirlendi. Olay yerinde yapılan incelemelerde 30 adet boş kovan bulundu. Görgü tanıkları, “Abdülcabbar Kibaroğlu’nun Akın Büyükoğlu’na dönerek senin kafan dumanlı madem bana da viski verin kafamız aynı olsun” dediğini, emekli emniyet müdürü Mustafa G.’nin de Büyükoğlu’na eğer kızdan ayrılmazsan telefon açarım Armutlu’dan 100 tane Dev Solcu getiririm” diyerek tehdit ederek silahını masaya koyduktan sonra “Hiç böyle silah gördün mü?” dediği öğrenildi. Bu görüşmenin ardından da silahlı çatışma çıktığı belirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious