Tüketiciden ADSL isyanı

  • Giriş : 05.06.2007 / 21:16:00

Tüketici derneklerinden ADSL kampanyasına tepki yağdı. İşte ayrıntılar!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tüketiciler Derneği, TTNet'in dün duyurduğu indirim kampanyasıyla ilgili olarak, ''Türk Telekom'u, yaratılan bu eşitsizliği ortadan kaldırarak tüm ADSL erişim ücretlerini aşağı çekmeye ve dünyanın en pahalı internetini kullanan müşterilerini bir nebze olsun mutlu etmeye çağırıyoruz'' açıklaması yaptı.

Tüketiciler Derneği'nden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:
''Türk Telekom'un yeni ADSL kampanyasından tüketiciler, aynı hizmete farklı ücretlendirme diyerek rahatsızlık duyuyor ve indirimden herkesin yararlandırılmasını bekliyorlar. Türk Telekom'un yaptığı tüm fiyat ayarlamaları, tüketiciler arasında büyük tepki yaratıyor. Çünkü, fiyat politikaları tüketici memnuniyetini düşünmeden, tüketici tepkilerine kulak tıkayarak yapılıyor. Bu durum belki kısa vadede kazandırır. Türk Telekom'u yaratılan bu eşitsizliği ortadan kaldırarak tüm ADSL erişim ücretlerini aşağı çekmeye ve dünyanın en pahalı internetini kullanan müşterilerini bir nebze olsun mutlu etmeye çağırıyoruz.''

"ESKİ ABONELER DE BU İNDİRİMDEN FAYDALANDIRILMALIDIR"

Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Şube Başkanı Üstün Bol da, Türk Telekom'un yeni "Yaz Fırtınası" adı altında başlattığı ADSL kampanyası çerçevesinde yalnızca yeni abonelere indirim yaparak eski abonelerini cezalandırdığını öne sürdü. Bol, "eski aboneler de bu indirimden faydalandırılmalıdır" dedi.

Üstün Bol, yaptığı yazılı açıklamada, Türk Telekom'un söz konusu kampanya ile henüz ADSL bağlantısına sahip olmayan ve 1 Haziran 2007 tarihinden önce aboneliğini iptal ettirmiş olanlara 24 ay boyunca abone olma şartıyla 2007 sonuna kadar yüzde 51 indirim uygulayacağını hatırlatarak şunları kaydetti:
"Bu açıklamaya göre 4 Haziran-31 Ağustos tarihleri arasında TTNet ADSL abonesi olan tüketiciler 2008'e kadar aylık 29 YTL yerine 14,99 YTL ödeyecek denilmektedir.

Türk Telekom'un ADSL internet erişiminde indirime gitmesini olumlu karşılıyoruz. Ancak, yeni abonelere yönelik yapılan düzenleme, Türk Telekom'un eski abonelerinin cezalandırılması anlamına gelmektedir. Türk Telekom yıllardır kendisini tercih ederek erişimini TTNET üzerinden sağlayan abonelerine aynı şartlarda indirim yapmak zorundadır. Üstelik indirimden faydalanabilmek için 24 ay abonelik şartı getirilmesi tüketicinin sözleşmesinden cayma hakkını da gaspetmek anlamına gelir." Bol, Türk Telekom ADSL aboneliği kullanan eski abonelerin cezalandırılması anlamına gelen bu düzenlemenin eski aboneleri de kapsayacak şekilde düzeltilmesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious