Tüketiciden zammı geri çekin çağrısı

Tüketiciden zammı geri çekin çağrısı.12832
  • Giriş : 04.11.2008 / 11:26:00

Tüketici Bilincini Geliştirme Derneği (TÜBİDER) ile Tüketici Hakları Merkezi (TÜ-MER) ortak açıklama yaparak, zammın geri çekilmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TÜBİDER Genel Başkanı Fuat Engin ve TÜ-MER Genel Başkanı Ömer Keser imzasıyla yapılan ortak açıklamada, şu görüşler dile getirildi:

"Türkiye tüketicisi, doğal gaza 5. kez yapılan yüzde 22,50 oranındaki haksız ve insafsız fahiş zammın şokunu yaşamaktadır. Yapılan zamma karşı toplumun her kesiminden tepkiler artarak devam ederken, zammın gerekçesi net olarak açıklanamamaktadır. Bazı bakanlar tarafından yapılan farklı ve çelişkili açıklamalar, sadece bu yönü ile yapılan zammın keyfiliğini gözler önüne sermektedir.

Yapılan doğal gaz zammı ile birlikte iğneden ipliğe fiyatların artacağı kaygısını taşıyan tüketiciler diken üstündedir. Küresel krizin kapıda olduğu şu günlerde, zor günler yaşayan Türkiye tüketicisi gerekçesi ve oranı ile ilgili büyük haksızlıklar içeren doğal gaza yapılan zammın geri alınması beklentisi içindedir.

Yaşam şartlarının her geçen gün ağırlaştığı ve küresel krizin etkilerinin her geçen gün kendini hissettirdiği bu ortamda Türkiye tüketicileri olarak doğal gaz zammını kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz.

Bizler tüketici örgütleri olarak, Türkiye tüketicileri adına çağrıda bulunuyor ve hükümeti bir kez daha göreve ve sorumlu davranmaya davet ederek haksız ve insafsız fahiş zammın zaman geçirmeden geri çekilmesini istiyoruz. Aksi durumda yargı süreci işleyecektir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*